Nacionalinis Kauno dramos teatras

HAMLETĄ stebėjo žiūrovai su regėjimo negalia

Kovo 23 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre spektaklis  HAMLETAS rodytas su garsiniu komentavimu, t.y. pritaikytas žiūrovams su regėjimo negalia.

Valandą prieš spektaklio pradžią į teatrą susirinko žiūrovai iš Šiaulių, Kaišiadorių, Panevėžio, Prienų, Kėdainių, Jonavos, Vilniaus, Kauno. Pradžioje išdalintos belaidės komentavimo ausinės. Garsųjį W. Shakespeare‘o kūrinį stebėjo net 160 žmonių, lydimų artimųjų. Garsinį komentavimą žiūrovams parengė ir spektaklį komentavo  VU Kauno fakulteto Audiovizualinio vertimo programos ketvirtakursė Kristina Meilūnaitė, vadovaujama dėstytojos dr. Lauros Niedzviegienės. Prieš veiksmo pradžią Kristina susirinkusiems pristatė spektaklio scenovaizdį, erdvę, aktoriai pabendravo su publika.

Tai jau trečiasis toks spektaklio rodymas NKDT. 2015 m. lapkričio pabaigoje Didžiojoje scenoje rodytas  Max Frisch „Biografija: vaidinimas“, 2016 m. vasario 19 d. surengtas pasakos „Solė ir močiutės“ rodymas vaikams. Jį taip pat parengė ir komentavo audiovizualinio vertimo programos studentė Kristina Meilūnaitė.

Spektakliai su komentavimu rengiami bendradarbiaujant  Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai (LAS), NKDT ir VU Kauno fakulteto  dėstytojai dr. Laurai Niedzviegienei. LAS vyriausioji specialistė Lina Puodžiūnienė pasidžiaugė, kad įvyko jau dešimtasis spektaklio rodymas, o žiūrovai išsivežė pačius geriausius įspūdžius.

NKDT informacija   

Daugiau skaitykite čia

Taip pat  www.kaunodiena.lt

Donato Stankevičiaus nuotraukos 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content