Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Gydytojų bendruomenė teatrui įteikė gyvybes gelbstinčią dovaną – defibriliatorių

Sausio 25 dieną Lietuvos širdies asociacija kartu su Kauno klinikų Kardiologijos klinikos bendruomene Nacionaliniam Kauno dramos teatrui dovanojo automatinį išorinį defibriliatorių – pagrindinį gyvybę gelbstintį prietaisą, kai žmogų ištinka staigi klinikinė mirtis. Nuo šiol čia besilankantys teatro gerbėjai, aktoriai ar teatro prieigose ir Laisvės al. šalia teatro esantys  žmonės galės jaustis saugesni.

„Sveika gyvensena, adekvati širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnių korekcija yra vieni svarbiausių veiksnių, lemiančių sveikatos būklę. 8 iš 10 staigių mirčių lemia širdies ir kraujagyslių ligos, todėl ypač svarbu laiku ir tinkamai pradėti pirmosios pagalbos veiksmus, kas dažnu atveju reiškia išgelbėtą gyvybę“, – pabrėžė LSMU Rektorius, Kauno klinikų kardiologijos klinikos vadovas profesorius habil. dr. Remigijus Žaliūnas, perduodamas kardiologų dovaną. Kardiologijos profesorė Olivija Gustienė atkreipė dėmesį, kad širdies ir kraujagyslių ligos, šiandien yra dažniausia mirštamumo priežastis Lietuvoje. Todėl turėtume neignoruoti bet kokių širdies negalavimo požymių, o jiems atsiradus nedelsiant kreiptis į gydytoją. Kardiologai taip pat atkreipė dėmesį, kad šių metų pirmąjį sausio mėn. daug dėmesio skiriama siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į jaunėjančias širdies ir kraujagyslių ligas ir patiriamą ūminį miokardą infarktą, kuris esti dažniausia staigios mirties priežastimi ir niekuomet nesusitaikyti su bet kokiu naujai atsiradusiu skausmu krūtinėje, galinčiu plisti į kaklą, žandikaulį, kairiąją ranką, į tai, kad tokiu atveju svarbu greitai kreiptis į Greitosios medicinos pagalbos medikus, kurie registruodami elektrokardiogramą gali nustatyti besivystantį miokardo infarktą.

„GMP kasdien sulaukia iki 50 kauniečių skambučių dėl įvairių širdies veiklos sutrikimų. Į visus kvietimus, kai pacientas nekvėpuoja ar yra sutrikęs kvėpavimas, nesąmoningas ir galimai ištiktas klinikinės mirties, Kauno mieste GMP automobilis atvyksta vidutiniškai per 9 minutes. Todėl galimybė iš karto panaudoti turimą išorinį defibriliatorių, tik įvykus staigiai mirčiai, taikant kartu su krūtinės ląstos paspaudimais, keliolika kartų padidina galimybes išgelbėti gyvybę“, – patikino Lietuvos širdies asociacijos prezidentas profesorius Raimondas Kubilius. Kardiologai taip pat visą Kauno dramos teatro bendruomenę apmokins ir pirmosios medicininės pagalbos teikimo ir gaivinimo principų.

Į spektaklius, rodomus Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje, susirenka beveik 500 žiūrovų. Rūtos salėje – 200, o Mažojoje – 100. Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas džiaugėsi, kad nuo šiol teatras galės užtikrinti ir publikos saugumą. Iki šiol pavyko išvengti kritinių atvejų teatre, tačiau, pasak jo, teatro darbuotojų pasirengimas suteikti būtinąją pagalbą yra ne mažiau svarbus negu malonaus laiko praleidimo teatre užtikrinimas.

NKDT ir Kauno klinikų Kardiologijos klinikos informacija

Kęstučio Šimatonio nuotraukos

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content