Nacionalinis Kauno dramos teatras

Snieguolė

  • Performatyvus spektaklis

Didžioji scena

Guodos Jaruševičiūtės ir Demetrio Castellucci kūrybinė laboratorija teatre

Birželio 15- 27 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro Tavernos salėje vyko kaunietės, šiuo metu Berlyne gyvenančios menininkės, Guodos Jaruševičiūtės  kūrybinė laboratorija. Prie jos prisijungė muzikos  ir garsų kūrėjas italas Demetrio Castelluci.

Mergina jau keletą metų yra „Bravenewworlds“ (Drąsūs nauji pasauliai, liet. )  – performatyvius spektaklius kuriančio kolektyvo narė.  Trupę papildo dar dvi menininkės, gyvenančios Londone. Kūrybinės laboratorijos principu dirbantis performanso ir gyvo meno kolektyvas kuria jau antrąjį spektaklį „Trinity“ ( Trejybė, liet.), kuriame analizuoja moters kūno transformacijas, ieško sąsajų su religine simbolika.

Savaitę laiko Guoda tobulino per ankstesnes kūrybines laboratorijas Berlyne ir Londone sukurtą spektaklio sceną, o Demetrio Castellucci sukūrė garso takelį. Laboratoriją vainikavo neilgas menininkų darbo pristatymas. Jo metu Guoda pademonstravo būsimame spektaklyje naudojamą kostiumą. Ypatinga Ilgosios scenos aura, smilkalų kvapas ir  garsai sukūrė išskirtinį reginį. Prie Ilgojoje salėje surengto pasirodymo prisidėjo ir Guodos sesuo Nida Jaruševičiūtė, Demetrio garsams antrinusi pianino skambesiu.

Po pasirodymo menininkai papasakojo apie savo veiklą susirinkusiems bičiuliams ir teatro žmonėms.  Reginį stebėjęs teatro direktorius Egidijus  Stancikas Guodos trupę kartu su Demetrio pakvietė sugrįžti su jau užbaigtu spektakliu.

Plačiau apie šią laboratoriją ir menininkų veiklą netrukus galėsite perskaityti dienraštyje „Kauno diena“.

NKDT informacija

 Foto: Marius Jadkauskas

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content