Nacionalinis Kauno dramos teatras

Juditos triumfas

  • Dviejų dalių barokinė opera

Didžioji scena

Graži aktorės Inesos Paliulytės sukaktis

Balandžio 11-ąją aktorė ir režisierė, teatro mokyklėlės prie Nacionalinio Kauno dramos teatro „Mano teatras“ viena įkūrėjų ir pedagogių Inesa Paliulytė pasitinka gražų 60-ies metų jubiliejų. Inesos energijos šaltiniai neišsemiami – ji ne tik kuria vaidmenis, bet ir rašo pjeses, režisuoja įvairius projektus vaikams bei suaugusiems, organizuoja ir veda pedagoginius seminarus teatro temomis.

Nacionaliniame Kauno dramos teatre aktorė vaidina nuo 1979 m.  Įsimintiniausi vaidmenys: Elizabet (Dea Loher „Klaros santykiai“, rež. R. Atkočiūnas, 2015 m.), Natalija Petrovna (Ivan Turgenev „Mėnuo kaime“, rež. V. Tertelis, 2013 m.), Pagrindinis Personažas (Sarah Kane „4.48 Psichozė“, rež. V. Tertelis, 2004 m.), Sveta Zaičik (Markas Zingeris „Aplink fontaną, arba Mažasis Paryžius“, rež. G. Padegimas, 1995 m.) ir kiti.

Aktorės kūryba dedikuojama ir jauniausiai auditorijai – menininkė yra sukūrusi ryškių vaidmenų spektakliuose vaikams, kaip antai Raudonkepuraitė to paties pavadinimo spektaklyje, Džeinė muzikiniame spektaklyje „Merė Popins“ ar Princesė „Aukso žąsyje“, Karlsonas „Astridoje“ ir kitus.  Ji taip pat režisuoja spektaklius mažiesiems: „Astrida“ (aut. ir rež. I. Paliulytė, 2012 m.), „Liūdnas Dievas“ (pagal J. Korčako biografiją, rež. I. Paliulytė, 2008 m.), „Laisvės alėja – sekmadienis“ (aut. ir rež. I. Paliulytė, 2003 m.).

Išskirtinį pedagoginį talentą aktorė atskleidė teatro mokyklėlės „Mano teatras“  veikloje. Šios įstaigos tikslas – teatro meno priemonėmis atskleisti vaikui jį supančio pasaulio harmoniją, suvokti aplinką visais jutimais, tapti jautriu, pastabiu, dėmesingu, smalsiu, gailestingu, harmoningu bei kuriančiu žmogumi. Padėti vaikui patirti kūrybos bei jos proceso džiaugsmą.

Menininkė yra pasižymėjusi ne tik teatro scenoje, bet ir televizijos ekrane. 1981 m. sukūrė Viktės vaidmenį seriale „Raudonmedžio rojus“ (rež. B. Talačka, LTV), buvo Teresa Malfarti „Bethoveno gyvenime“ (rež. B. Galanter, Maskvos televizija, 1980 m.). Taip pat TV3 televizijoje sukūrė ir vedė laidą vaikams „Ryto Tra Lia Lia“.

Žvilgsnis į aktorės vaidmenų paletę

 

Nacionalinio Kauno dramos teatro archyvo medžiaga

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content