Nacionalinis Kauno dramos teatras

Gimsta pirmasis H. Ibseno dramos „Peras Giuntas“ pastatymas Lietuvoje

Nacionaliniame Kauno dramos teatre prasidėjo pirmą kartą Lietuvos dramos scenoje statomos Henriko Ibseno pjesės „Peras Giuntas“ repeticijos.  Kūrybiniame procese dalyvauja teatro aktoriai ir menininkai iš Vengrijos. Spektaklio sumanytojas – Vengrijoje gerai žinomas režisierius ir aktorius Csaba Polgár.

Liepos 27 dieną prasidėjusios repeticijos vainikuoja dvejus metus trukusį derybų procesą.  „Ypatingas momentas – pirmą kartą Lietuvos dramos teatro scenoje įkūnijama garsi Henriko Ibseno pjesė „Peras Giuntas“. Įdomu, kad šis kūrinys apjungs vengrų ir lietuvių teatro patirtis“, – sakė teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas.   

Spektaklio kūrybinė komanda iš Vengrijos: režisierius Csaba Polgár, dramaturgas Ármin Szabó-Székely, scenografė ir kostiumų dailininkė Lili Izsák, kompozitorius Tamás Matkó. Repetuoja aktoriai: Dainius Svobonas, Dovydas Pabarčius, Kamilė Lebedytė, Eglė Mikulionytė, Martyna Gedvilaitė, Kęstutis Povilaitis, Gintautas Bejeris, Artūras Sužiedėlis. Teksto adaptacijos autorė – dramaturgė Daiva Čepauskaitė, režisieriaus asistentė – Justė Burškaitytė. 

Csaba Polgár gyvena ir kuria Budapešte, daugiausiai Örkény Színház teatre. 2003–2007 studijavo Budapešto teatro ir kino meno universitete. Yra apdovanotas Vengrijos teatriniais prizais, renkasi klasikinius ir  modernius autorius. Henriko Ibseno kūrinys „Peras Giuntas“ yra gerai žinomas režisieriui  – jis yra atlikęs Pero Giunto vaidmenį 2012 metais Örkény Színház teatre, taip pat režisavęs spektaklį pagal šią dramą įtraukiančio teatro principu Káva Kulturális Műhely teatre (2017) ir pritaikęs jį jaunimui.

Csaba Polgár pasirinko savitą, šiuolaikišką ir drąsią poetinės dramos „Peras Giuntas“ interpretaciją Lietuvos scenai. Jam norisi apjungti Vengrijos ir Lietuvos patirtis – abi šalys išsivadavo iš sovietinio režimo ir jų piliečiams atsivėrė neribotų galimybių laukas, tuo pačiu palikdamas tradicijas, santvarkos prisiminimus. Jeigu įsivaizduotume Perą Giuntą ne norvegiško miško trobelėje trolių apsupty, bet, tarkim, 8–9 deš. Kauno miegamojo rajono daugiabučio septintajame aukšte, gyvenantį su savo motina ir svajojantį apie neeilinius žygius? Spektaklio kūrėjui norisi kalbėti apie tuos, kurie kalba svajoja, šneka, geria ir pavydi, kad kiti yra turtingesni, protingesni. Apie tuos, kurie keliauja po pasaulį, pikti, godūs, egoistiški, praradę svarbius santykius ir nepajutę, kad iš tiesų gyveno. O galbūt jie niekad taip ir nepakilo nuo savo sofos daugiabučio septintajame aukšte? Būsimas spektaklis – tai pasakojimas apie prieštaravimus tarp gabumų ir siekių, norų ir galimybių, apie savęs paieškas žmogų gniuždančiame pasaulyje, apie maištą prieš tau skirtą likimą, apie laisvę ir jos ribas, atsakomybę ir visą apimančią meilę. Apie kovą su troliais, kurie iš tiesų slypi kiekvieno iš mūsų viduje, užrakina mus infantilumo narve, trukdo surasti save ir įprasminti savo gyvenimą.

Premjera – 2021 m. rugsėjo 17, 18, 19 d.  Didžiojoje scenoje.

NKDT informacija ir nuotraukos

Spektaklio kūrybinė komanda
Rež. Csaba Polgar
Aktorius D. Svobonas
Aktorius Dovydas Pabarčius
Aktorius Kęstutis Povilaitis
Aktorė Martyna Gedvilaitė

Dramaturgas Ármin Székely-Szabó

Repeticijos akimirka
Akimirka
Repeticijos akimirka

Donato Stankevičiaus ir NKDT nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content