Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Garsūs svečiai Kauno širdyje šventiškai paminėjo filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ premjerą

Nacionaliniame Kauno dramos teatre trečiadienio vakarą atgimė lietuviškas kinas. Raudonas kilimas, išsipuošusios žvaigždės ir dėmesys artėjančiai Vasario 16-ajai – tokiomis nuotaikomis čia buvo pristatyta nauja režisieriaus Donato Ulvydo juostos „Emilija iš Laisvės alėjos“ VIP premjera.

Filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“ buvo parodytas svečiams išskirtinėje vietoje – Kauno dramos teatre. Tai pirmas kartas lietuviško kino istorijoje, kuomet filmo premjera rengiama teatre. Anot kūrėjų, tokį iššūkį jie priėmė neatsitiktinai. Filmas žiūrovus nukelia būtent į Kauno dramos teatrą aštuntajame dešimtmetyje. Nes tuo metu Kaune skleidėsi laisvės pumpurai. Pasižiūrėti „Emilijos iš Laisvės alėjos“ – filmo apie kultūrinį, pilietinį pasipriešinimą Lietuvos okupacijai ir pragariškos sovietinės sistemos daužomus likimus – susirinko ir būrys žinomų žmonių.

„Taip, filmas yra istorinis, jo veiksmas vyksta 1972 metais. Tačiau koks aktualus jis šiandien! Juk šiandien kiekviename žingsnyje ir vėl esame verčiami daryti kompromisą su savo sąžine – dėl karjeros, dėl pinigų, dėl padėties visuomenėje. Ir tuomet verčiau patylime, nusprendžiame rūpintis savo reikalais, padejuojame, kad nieko negalime pakeisti ir tylomis leidžiame keroti blogiui. O juk ko reikia, kad pasaulį užgrobtų blogis? Tik vieno vienintelio dalyko – kad visi geri žmonės nedarytų nieko, kad tai sustabdytų. Man labai įstrigo viena aktoriaus Česlovo Stonio pasakyta frazė, kurią mes vėliau įamžinome ir filme. „Sovietinės santvarkos pamatas Lietuvoje buvo ne okupacinė kariuomenė ar partiniai funkcionieriai, bet kiekvieno doro lietuvio baimė prarasti savo suskilusią geldą!“ Pagalvokite apie tai. Kodėl ne visa tauta išėjo į gatves, po R.Kalantos susideginimo, o tik drąsiausi? Nes dauguma nuoširdžiai smerkė tuos, kurie išdrįso atvirai stoti prieš sistemą. Drausmino tuos, kurie bandė kalbėti tiesą. Nes triukšmadariai trukdo sočiai ir ramiai gyventi. Štai apie ką yra mūsų filmas“, – sako režisierius D.Ulvydas. Tikrais faktais paremtą dramą sukūręs režisierius tikisi, kad jauniems žmonėms kvapą gniaužianti istorija leis kitaip pažvelgti į savo tėvų jaunystę, kuri nepaisant sudėtingo laikotarpio buvo audringa, kupina išbandymų, meilės ir gebėjimo būti laisviems baimės sukaustytoje visuomenėje. Filme vaidina ir ne vienas garsus aktorius, tarp kurių – Ieva Andrejevaitė, Darius Gumauskas, Tauras Čižas, Česlovas Stonys, Remigijus Vilkaitis, Severija Janušauskaitė. Oficiali „Emilija iš Laisvės alėjos“ premjera – vasario 16 dieną.

Aliaus Koroliovo nuotr. www.15min.lt

Daugiau renginio nuotraukų rasite ČIA

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content