Nacionalinis Kauno dramos teatras

Natanas Išmintingasis

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Kaligula

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Peras Giuntas

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Paroda

Garbės ženklas jubiliejų švenčiančiai aktorei Jūratei Onaitytei

Vasario 11 dienos popietę Nacionaliniame Kauno dramos teatre skambėjo patys gražiausi žodžiai 60-metį švenčiančiai aktorei Jūratei Onaitytei.

Teatro ir kino aktorė savo likimą susiejo su Kauno dramos teatru 1976 m. Gražiame kūrybiniame kelyje – iš atminties neišdylantys vaidmenys kino ir televizijos filmuose „Raudonmedžio rojus“, „Geismų tramvajus“, „Moteris  ir keturi jos vyrai“ , „Velnio nuotaka“ bei  daugelis kitų,  sukurta daugiau nei 50 iškilių  teatro vaidmenų.

Po nuotaikingo ir šilto kolegų sveikinimo-koncerto  Nacionalinio Kauno dramos teatro Generalinis direktorius Egidijus Stancikas perskaitė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkės  Loretos Graužinienės, Ministro pirmininko Algirdo Butkevičius,  režisieriaus Jono Jurašo žodžius bei padėkojo už begalinį atsidavimą savo profesijai NKDT kolektyvo vardu.

Jubiliatę taip pat pasveikino Kultūros viceministras Darius Mažintas,  įteikdamas aukščiausią Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimą — žvaigždę „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Šis garbės ženklas – padėka aktorei už jos svarų indėlį puoselėjant Lietuvos kultūrą.

1999 m. menininkei  įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. J. Onaitytė taip pat apdovanota „Kristoforo“ (1998) ir „Fortūnos“ (1998) premijomis, 1999 metais  tapo įsimintiniausia Kauno menininke. 2009 m. už antro plano vaidmenį filme „Duburys“ (rež. Gytis Lukšas) apdovanota „Sidabrine gerve“. Gastrolių metu J. Onaitytės kūrybinį braižą pažino Rusijos, Estijos, Gruzijos, Kanados, Austrijos, Vokietijos, Norvegijos Olandijos publika.

Dėkodama už gražius sveikinimus aktorė prisipažino negalvojusi apie sukakties paminėjimą, tačiau artėjant jam, ir kilus visuotiniam sujudimui  teatre, nusprendė pasiduoti šventinei nuotaikai.   Vakaro pabaigoje aktoriai ir kolegos susibūrė bendrai nuotaikingai nuotraukai.

Šiuo metu J. Onaitytė repetuoja naujoje režisieriaus A. Jankevičiaus pjesėje pagal I. Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“, kuri rampos šviesą išvys jau balandžio mėnesį.

NKDT info

Akimirkos iš renginio:

 Donato Stankevičiaus nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content