Nacionalinis Kauno dramos teatras

Emilių Emilis

  • Spektaklis 8-12 metų vaikams

Ilgoji salė

Paštininkas ir serbentai

  • Spektaklis 6-10 m. vaikams

Mažoji scena

Paroda

G.Balandytės herojė – optimizmo ir aukščiausių vertybių pavyzdys

Gegužės 24 d. Nacionalinis Kauno dramos teatras pristato paskutiniąją šio sezono premjerą – amerikiečių dramaturgo Johno Patricko komediją „Mūsų Brangioji Pamela“, kurios pastatymo ėmėsi režisierius Algirdas Latėnas.

Copy of 1282816753balandyte

Klasikinė Brodvėjaus pjesė „Mūsų brangioji Pamela“ turėtų tapti ypatinga dovana ne tik pozityviau mąstyti įkvėpiančio humoro mėgėjams. Pirmiausia, tai duoklė aktorės Gražinos Balandytės  išsiilgusiems gerbėjams – legendinė scenos artistė po kelerių metų pertraukos sugrįžta į teatro sceną kurti specialiai jai skirto pagrindinio vaidmens.

Spektaklio herojė Pamela Kronki – vieniša senyvo amžiaus moteris, gyvenanti apleistame name lūšnynų kvartale. Iš pirmo žvilgsnio tai tobulas grobis sukčiams – tereikia apdrausti miesto keistuolės gyvybę ir… nužudžius ją, pasiimti milžinišką draudimo išmoką. Tačiau kas galėtų pagalvoti, jog būtent senutės patiklumas gali tapti pagrindine kliūtimi piktiems kėslams įgyvendinti?

Kriminaliniuose laikraščių puslapiuose dažnai aprašomos panašios tragiškos istorijos iš tiesų liūdina. Tačiau tik ne šiame spektaklyje, nes užkrečiantis herojės optimizmas ir geranoriškumas ne tik supainioja apgavikų planus, bet ir pažadina juose iki tolei primigusias esmines žmogiškąsias vertybes – atjautą, rūpestį, švelnumą, meilę kitam. Nepažįstama senučiukė palaipsniui tampa brangiąja Pamela. Visai tokia pat, kokia savo ištikimiems gerbėjams yra brangioji Gražina Balandytė – labai mylima ir sava.

„Svarbiausia, mokytis iš herojės vidinės šviesos, optimizmo, aukštesnių vertybių. Tai nugalintis pozityvas. Jai nereikia dešimties Dievo įsakymų, jai reikia tik meilės“, – apie G. Balandytės kuriamą personažą pasakoja režisierius A. Latėnas, kuris pabrėžia, jog ir pati aktorė yra tobulas šių savybių pavyzdys. Režisierius juokauja, jog spektaklį netgi knietėjo pavadinti „Mūsų brangioji Gražina“.

Spektaklyje taip pat vaidina Gabrielė Aničaitė, Inga Mikutavičiūtė, Algirdas Pintukas, Henrikas Savickis, Ričardas Vitkaitis, Ridas Žirgulis. Scenografiją kuria Sergejus Bocullo, kostiumų dailininkė – Berta Bocullo, kompozitorius – Titas Petrikis.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content