Nacionalinis Kauno dramos teatras

„Fortūnos“ jau mūsų rankose!

Iki Tarptautinės teatro dienos likus vos porai dienų,  Kauno teatralams tradiciškai išdalytos „Fortūnos“ už įsimintiniausius kūrinius bei pasiekimus.

Šiais metais Nacionalinio Kauno dramos teatro kūrėjai pelnė ypatingai daug apdovanojimų. Vienas svarbiausiųjų – Teatro generaliniam direktoriui Egidijui Stancikui įteiktas „Fortūnos“ prizas už ilgametes jo vadovaujamos teatro bendruomenės kūrybines pastangas siekiant „nacionalinio“ teatro statuso ir jo oficialų įgijimą.

 

„Fortūna 2012″ prizai taip pat įteikti:

Aktorei GABRIELEI ANIČAITEI – už Džiuki, Deivės, Šarlio, Simono vaidmenis spektaklyje GELBĖKIME MEILĘ (Rež. Agnius Jankevičius) ir Jos vaidmenį Aleksej Slapovskij NUO RAUDONOS ŽIURKĖS IKI ŽALIOS ŽVAIGŽDĖS (Rež. Darius Rabašauskas. Kauno Mažasis teatras).

Aktoriui DAINIUI SVOBONUI – už Antano Garšvos vaidmenį spektaklyje BALTA DRPBULĖ (Rež. Jonas Jurašas).

Geriausias 2012 m. dramos spektaklis – BALTA DROBULĖ pagal Antaną Škėmą (Režisierius – Jonas Jurašas, inscenizacijos autorė – Aušra Marija Sluckaitė, scenografas – Gintaras Makarevičius, kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė, kompozitorius – Linas Rimša).

Padėkos „Fortūna“ – aktorei DOLORESAI KAZRAGYTEI už nuopelnus Lietuvos teatrui.

 

Vos per plauką nuo „Fortūnos“ statulėlės liko aktorius ALEKSANDRAS KLEINAS, kuriam už Žoelės, Leo, Nikio ir Murielės vaidmenis spektaklyje GELBĖKIME MEILĘ (Rež. Agnius Jankevičius) įteiktas „Fortūnos“ diplomas.

 

Kaip ir praėjusiais metais, savo žodį tarė Jaunieji kritikai. Jų sprendimu Nacionalinio Kauno dramos teatro projektas „Nerk į teatrą“ nominuotas už vykdomą edukaciją, o režisierius Agnius Jankevičius – už aktorinio potencialo atskleidimą ir išnaudojimą spektaklyje GELBĖKIME MEILĘ.

 

NKDT bendruomenė nuoširdžiai džiaugiasi už savus kūrėjus ir sulaikiusi kvėpavimą laukia kovo 27-osios, kuomet Tarptautinės teatro dienos proga bus tradiciškai teikiami „Auksiniai scenos kryžiai“. Tikimasi, jog Teatro praėjusių metų kūrybinių pasiekimų sąrašą bus galima papildyti ir pačiais solidžiausiais Lietuvos teatro apdovanojimais.

Eriko Ovčarenko nuotr. / 15min.lt

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content