Nacionalinis Kauno dramos teatras

Snieguolė

  • Performatyvus spektaklis

Didžioji scena

Fortūnos aplankė Kauno teatralus!

Aplankė netradiciniu  laiku, netradicinėje vietoje ir pasiūlė netradicinę temą – teatralizuotą maro fiestą.

Kaip sakė Fortūnų komisijos pirmininkė Rūta Mažeikienė, išties, pranašiškas 1933 m.  teatro vizionieriaus A. Artaud pasisakymas, kad teatras yra kaip epidemija, kaip maras, – jis yra sukrečianti patirtis, kuri atveria visuomenės socialines ir moralines žaizdas. Tad ši situacija skatina analizuoti buvusių ir esamų ir pandemijų ir epidemijų patirtį.

Ko šioji išmokė teatralus, sužinosime kitais metais, o šiemet Fortūna nudžiugino  septynias profesionalias teatro įstaigas – Kauno valstybinį lėlių teatrą, Kauno miesto kamerinį teatrą, Kauno šokio teatrą „Aura“, Teatro klubą, NUEPIKO šokio trupę, Kauno valstybinį muzikinį teatrą ir Nacionalinį Kauno dramos teatrą.

Nacionalinio Kauno dramos teatro kūrėjai pasipuošė diplomu ir trimis Fortūnos statulėlėmis:

Diplomas už spektaklio audiovizualinį sprendimą įteiktas spektaklio „Mano fėjų herbariumas“ kūrybinei komandai:  kostiumų dailininkei Dominykai Kačonaitei, kompozitorei Gabijai Gaigalaitei, vaizdo projekcijų dailininkei (grafika) Alisai Rūtai Stravinskaitei, vaizdo projekcijų dailininkei (animacija) Oliwia Szanajca-Kossakowska.

Fortūnos statulėlė skirta aktoriui Vytautui Anužiui už tėvo vaidmenį spektaklyje „Sombras“ (rež. G. Varnas).

Fortūnos statulėlė taip pat atitenka spektaklio „Sombras“ kūrybinei komandai ( rež. G. Varnas).

Dar viena Fortūnos statulėlė už gyvenimo nuopelnus šventinį vakarą pasiekė aktorės Milės Šablauskaitės rankas. Apsiėmusi Padėkos Fortūną, aktorė Milė Šablauskaitė sake: „Gyvenimas teatre davė jėgų, džiaugsmą ir netgi poilsį. Aš šį darbą mylėjau, laukiau. Ačiū Fortūnai. Keliavo ji pas mane ilgai, bet ir aš jau seniau keliauju – pradėjau 54-tą sezoną! Dėkoju komisijai, visiems, kurie mane pažįsta ir nepažįsta. Iki. “

O mums labai norisi mylimą Milę Šablauskaitę pasveikinti su garbingu apdovanojimu ir jos gimimo diena, – rugsėjo 1-ąją aktorei sukanka 76-eri!

Fortūnų komisijos nariai: teatrologės Dr. Rūta Mažeikienė (pirmininkė), Dr. Jurgita Staniškytė ir Dr. Deimantė Dementavičiūtė-Stankuvienė, muzikologė Beata Baublinskienė ir architektas Linas Tuleikis.

Renginį vedė teatro ir kino aktorius, režisierius, TV laidų vedėjas Andrius Žiurauskas. Apdovanojimuose repo improvizacijomis džiugino „Freestarz“, grojo pianistė Ieva Dūdaitė-Radžiūnė, šoko Kauno šokio teatras „Aura“, o veiksmą scenoje reguliavo šokėjo Andriaus Stakelės ir cirko artistų Džiugo Kunsmano bei Adriano Carlo Bibiano.

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content