Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Floristų dovana – išskirtinė Kalėdinė eglė

96-ojo Nacionalinio Kauno dramos teatro gimtadienio išvakarėse Didžiojoje scenoje vyko ne tam skirtas spektaklis, o įspūdingiausiu šalyje vadinamas floristikos renginys „Įkvėpimo naktis“. Jo metu scenoje kūrė ir savo amato subtilybėmis dalinosi devyni tituluoti Europos floristai.

Peter Hess (Šveicarija), Inna Petrenko (Ukraina), Tomasz Kuczynski (Lenkija), Natalija Učvatova (Lietuva), Aušra Kažemėkaitė (Norvegija), Roman Steinhauer (Rusija), Agra Maulane (Latvija), Sergėjus Zereckis (Lietuva) šįmet priėmė savo kolegos, „Įkvėpimo nakties“ organizatoriaus Marijaus Gvildžio iššūkį per kelias dienas sukurti, o vėliau publikos akivaizdoje užbaigti tris darbus – abstraktų objektą, Kalėdinę eglutę ir žiemos puokštę. „Provokavau sutikusiuosius dalyvauti ir sumanymas pavyko!“, – patikino M. Gvildys. Jis pabrėžė, jog sudėtingiausia floristams buvo kuriant abstraktų objektą, kuris neturėjo ne tik priminti konkretaus daikto, bet ir kompozicijos. M. Gvildžio įsitikinimu, meistrai susitvarkė puikiai, palikdami erdvės žiūrovams patiems interpretuoti tai, ką jie mato.

Kad būtų aiškesnė mintis, lietuvis savo darbą kiek paaiškino. M. Gvildžio objekte – daugybė veidrodžių. „Atsistoję prieš juos suprasite esą sumanymo dalimi. Juk be rėmėjų, kolegų, publikos ir daugybės kitų žmonių nieko nė nebūtų įvykę“, – patikino renginio sumanytojas. M. Gvildžio nuomone, įdomios buvo floristų interpretacijos Kalėdinės eglutės tema. Būtent analizuodami ją kolegos galėjo laisvai išsakyti savo požiūrį. „Įkvėpimo nakties“ organizatoriaus teigimu, meistriškumo pamokos nuo konkursų itin skiriasi, nes pastarųjų metu dalyviai būna įrėminti griežtų taisyklių, todėl kūrybiniai sumanymai dažniausiai nebūna įgyvendinami. „Tuo tarpu Kauno dramos scenoje floristai turėjo teisę patys spręsti, ką nori susirinkusiems išsakyti“, – kalbėjo M. Gvildys. Bendrauti su dalyviais ir išgauti jų įdomiausias mintis jam padėjo aktorius Dainius Svobonas.

Teatras taip pat neliko be dovanos – Didžiosios scenos fojė tarptautinė floristų komanda, vadonaujama Peter Hess (Šveicarija), sukūrė išskirtinę eglutę, kuri šventiniu laikotarpiu džiugins teatro lankytojus.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pramogos/i-ikvepimo-nakti-floristus-sukvietes-m-gvildys-provokacija-pavyko-/235585
© Lietuvos žinios

Renginio akimirkos ( Kristinos Kučinskaitės nuotraukos)

Eglė teatro fojė (Rolando Vaizgėlos nuotraukos)

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content