Nacionalinis Kauno dramos teatras

Snieguolė

  • Performatyvus spektaklis

Didžioji scena

Festivalyje – teatrologų konferencijos

Lapkričio 15-20 dienomis Nacionaliniame Kauno dramos teatre (NKDT) įvyks Baltijos šalių teatrų festivalis. Festivalio programoje bus parodyta 11 spektaklių ir vyks Lietuvos bei užsienio teatro kritikų ir kūrėjų diskusijos, kuriose aktyviai dalyvaus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto (MF) Teatrologijos katedros dėstytojai, doktorantai, studentai.

Šių metų Baltijos šalių festivalis, apkeliavęs Rygą ir Tartu, sugrįžta į Kauną. Festivalio programa yra skirta supažindinti Baltijos ir kitų šalių kritikų, prodiuserių, menininkų delegacijas ir Kauno teatro publiką su Lietuvos teatro jaunąja generacija ir šiuolaikinio teatro įvairove. Festivalio programoje, spalio 16 d. 19 val. VDU Teatro salėje (Daukanto g. 27), bus rodomas ir VDU teatro spektaklis „Intymumas“, režisuotas Artūro Areimos.

Ne mažiau svarbi festivalio dalis – Latvijos, Estijos ir Lietuvos teatro kritikų, dramaturgų, teatrinių institucijų atstovų konferencijos, kur bus pristatoma, kas naujo ir svarbaus vyksta Baltijos šalyse, ką reikia žinoti, kad būtume ne tik teatro vartotojai, bet ir teatrinio proceso dalyviai, kad išmanytume savo ir savo artimiausių kaimynų kūrybinius ieškojimus ir problemas. Konferencijos vyks anglų kalba (be vertimo). Kviečiame akademinį jaunimą, humanitariją ir visą Kauno teatro publiką.

Konferencijų programa:

Lapkričio 16 d. 10:30 – 13:00 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S.Daukanto g. 25) Estijos teatro pristatymas. Dalyvauja Estijos teatro sąjungos narė Kirsten Simo, Estijos kultūros ministerijos atstovė, patarėja teatr oklausimais Katre Vali,  teatro kritikė Eva- Lisa Linder,  Talino miesto teatro dramaturgas ir režisierius Paavo Piik, „Ugala“ teatro draamturgė Liis Aedmaa.  Diskusiją moderuoja VDU Menų fakulteto prodekanė, teatrologė doc. dr. Rūta Mažeikienė.

Lapkričio 18 d. 11:30 – 13:30 val. VDU Menų fakultete (Muitinės g. 7, 207 aud.) Latvijos teatro pristatymas. Dalyvauja: Latvijos dramaturgų gildijos atstovė ir dramaturgė Anna Zvaigzne  ir Latvijos teatro kritikė Ieva Rodina. Diskusiją moderuoja VDU Menų fakulteto dekanė, teatrologė profesorė dr. Jurgita Staniškytė.

Lapkričio 20 d. 11:00 – 13:30 val. „Post galerija“ (Laisvės al. 51a) Lietuvos teatro pristatymas. Dalyvauja VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros doktorantai, teatro kritikai Kristina Steiblytė ir Andrius Jevsejevas. Taip pat vyks finalinė tarptautinės delegacijos diskusija ir matytų spektaklių aptarimas. Moderuoja VDU Menų fakulteto Teatrologijos katedros vedėjas, teatrologas doc. dr. Edgaras Klivis.

Dalyvavimas su registracija –  teatrologe@dramosteatras.lt

VDU  ir NKDT informacija 

logo-2016-01-mazinta

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content