Nacionalinis Kauno dramos teatras

Natanas Išmintingasis

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Kaligula

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Peras Giuntas

  • Dviejų dalių spektaklis

Didžioji scena

Paroda

Festivalis „Nerk į teatrą“ – nuo spektaklių vaikams iki diskusijų N-18

Vasario 9–15 dienomis Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) organizuoja penktąjį edukacinį festivalį vaikams ir jaunimui „Nerk į teatrą“. Šiemet žiūrovai galės rinktis daugiau nei iš keturiasdešimties renginių, skirtų įvairaus amžiaus teatro  mylėtojams.

NKDT kultūrinės veiklos ir turizmo vadybos skyriaus vadovė Agnė Burovienė teigia, kad festivalio tikslas – užmegzti abipusiai naudingą dialogą tiek teatrui, tiek jo dalyviams. „Mes siekiame, kad žiūrovai už prieinamą kainą galėtų visapusiškai ištyrinėti teatrą per juos dominančią prizmę. Kviečiame mažose grupelėse pažinti užkulisių erdves, iš profesionalų lūpų sužinoti jų meistrystės paslaptis, susipažinti su naujausiomis teatro tendencijomis, įdomiais faktais. Tuo pačiu norime  sužadinti dalyvius bendrai diskusijai – juk tik pažindami savo žiūrovą galėsime kurti ir pristatyti aktualius spektaklius“, – festivalio tikslą aiškino A. Burovienė.

Į festivalį kasmet įsilieja nauji teatro specialistai ir praktikai. Šiemet diskusijas kuruoja sėkmingai Lietuvos teatro scenose kuriantis režisierius Tadas Montrimas. Jo teigimu, šis festivalis skirtas drąsiam, jaunatviškam, gyvenimą mylinčiam žiūrovui. „Mano manymu „Nerk į teatrą“ peržengia įprastinio teatro festivalio ribas išskirtiniu dėmesiu žiūrovams. Tai ne tik galimybė jaunimui susipažinti su naujais Lietuvos teatrų spektakliais, bet ir prisiliesti prie įvairių teatrinių profesijų“, – savo požiūrį dėstė režisierius. – Kas žino – gal šitas svaiginantis „nyris“ į teatrą pažadins nenumaldomą norą pasirinkti profesionalaus menininko kelią?“

Visą savaitę teatro erdvėse vyksiančių dirbtuvių sąrašas labai ilgas. Skirtingo amžiaus dalyvių lauks aktoriaus meistriškumo, režisūros meno su režisieriumi Vidu Bareikiu,  scenos judesio, kurias ves šokėjai ir choreografai Mantas Stabačinskas ir Marius Pinigis  repeticijų subtilybių su miuziklo teatro aktoriais, performatyvaus meno, teatrinio grimo ir kiti užsiėmimai. Režisierius Tadas Montrimas su teatrologe Rugile Pukštyte kvies vyresnius žiūrovus sudalyvauti atvirose diskusijose su ženklu N-18. Viena jų – apie nuogą kūną teatre.

Įvairios trupės, teatrai ir  jaunieji režisieriai festivalio metu pristatys jaunimui skirtus spektaklius: ,,Keletas pokalbių apie (Kristų)“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), ,,59’Online” (Menų spaustuvė), ,,Šiuolaikinis tolerancijos centras” (Bad rabbits) „Eglė žalčių karalienė“ (LMTA) ir kitus. Po kiekvieno Didžiojoje scenoje vyksiančio NKDT spektaklio (,,Moderatoriai”, ,,Mechaninė širdis”) vyks susitikimai su aktoriais, tad bus dar viena papildoma ir išskirtinė galimybė išsiaiškinti visas teatro paslaptis, o gal net ir išsakyti kritiką! Taip pat šio festivalio naujovių sąraše – dramaturgijos, video darbų ir eilių konkursai. Negana to, festivalyje išlieka pamėgtos ekskursijos po teatrą. Šv. Valentino dieną romantiškai nusiteikusias poreles bus kviečiamos į jaunųjų NKDT aktorių teatralizuotą gyvos muzikos koncertą ,,Ain‘t no easy way out“.

Šių metų programos išskirtinumas – užsiėmimai visai šeimai.  Tėveliai su vaikais  raginami sudalyvauti kūrybinėse teatro dirbtuvėse kartu režisiere A. Sunklodaite, o  Šeimos santykių  institutas siūlys konfliktų sprendimo pamokas ,,Pabandykime pyktis… taikiai“.

Edukacinis festivalis jaunimui „Nerk į teatrą“ 2013 metų pabaigoje Lietuvos kultūros ministerijos buvo pripažintas geriausiai parengtu ir įvykdytu vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos projektu. Šis įvertinimas įpareigoja pakelti kortelę dar aukščiau, skatina dirbti toliau ir kiekvienais metais ieškoti naujų idėjų festivaliui.

NKDT info

keletas pokalbiu apie (kristu)

ekskursija1

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content