Nacionalinis Kauno dramos teatras

Snieguolė

  • Performatyvus spektaklis

Didžioji scena

Egidijus Stancikas su Kaunas 2022 delegacija viešėjo Eše prie Alzeto (Liuksemburgas)

Sausio 20-24 d. Kaunas 2022,  Kauno teatrų ir muziejų vadovų delegacija viešėjo Ešo prie Alzeto mieste. Šis miestas, kaip ir Kaunas, 2022 taps Europos kultūros sostine. Abu miestai ir jų kultūrinės įstaigos jungia pajėgas naujiems bendriems projektams.

Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas viešėjo Ešo prie Alzeto miesto teatre „Théâtre d’Esch“, susitiko su teatro direktore Carole Lorang ir režisieriumi Vincentu Adelus. V. Adelus 2019 m. spalį lankėsi Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Du teatrai ruošiasi koprodukcijai – spektaklio, primenančio Kaune gimusią asmenybę – pasaulinio garso filosofą Emmanuelį Leviną (1906-1995). E. Levinas dirbo dėstytoju Poiters ir Sorbonos universitetuose. 1989 m. už savo filosofinius kūrinius buvo apdovanotas Balzano premija. Šis spektaklis dalyvaus pagrindinėje Kaunas 2022 programoje ir bus rodomas 2022 m. rudenį Rūtos salėje. Šiuo metu yra renkama medžiaga pjesei – prie jos sukūrimo prisideda Vincentas Adelus, filosofas Viktoras Bachmetjevas ir dramaturgė Daiva Čepauskaitė.

Taip pat teatro vadovas ir delegacija apsilankė Ešo prie Alzeto mieste įsikūrusiame „Kulturfabrik“. „Šis kultūros fabrikas, įsikūręs buvusios gyvulių skerdyklos patalpose veikia jau 30 metų. Yra puikiai pritaikytas kultūrinėms veikloms. Įstaigą remia ir vyriausybė, ir miestas. Apmaudu, kad Lietuvoje toks finansavimo modelis neveikia pas mus. Taip galėtume nuveikti daug daugiau“, – sakė E. Stancikas.

Kauno miesto kamerinis teatras, vadovaujamas Jurgos Knyvienės, taip pat ruošiasi bendram dviejų kultūros sostinių projektui – „Actual Goddamned Agency“ kartu su režisiere Larisa Faber. Jis skirtas keisti visuomenės santykį į abortų temą.

Pasak Kaunas 2022 programos „Atsibusk, sukrusk“ kuratorės Agnės Burovienės, šis susitikimas kultūros įstaigomis buvo naudingas įgyvendinamų projektų pradžiai ir neabejotinai atnešė naujų patirčių: „Kol kas nuolatine tarptautinių bendradarbiavimo projektų įgyvendinimo patirtimi išsiskiria tik pavienės įstaigos. Taigi kultūros įstaigoms 2022-ieji prasideda jau dabar. Labai viliuosi, kad kelionė į rezultato pristatymą bus įdomi ir sklandi.“

Kauniečių delegacija 

Delegacija iš Kauno lankėsi ir Liuksemburgo didžiajame teatre (Grand Théâtre).

NKDT informacija. Dalyvių nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content