Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Egidijus Stancikas dalyvavo Reikjavike vykusiame teatro tinklo „Participate in Your Life!“ dalyvių susitikime

Lapkričio 4–9 d. Islandijoje, Reikjaviko mieste, susitiko įtraukiančio teatro „Participate in Your Life!“ (PIYL) kūrėjai iš Vengrijos, Norvegijos, Švedijos, Islandijos ir Lietuvos. Trečiasis darbinis tarptautinės komandos susitikimas praėjo kaip viena diena – diskusijos, aptarimai, metodikos gvildenimas ir kūrybinės dirbtuvės paliko tik geriausius įspūdžius ir tapo stimulu naujiems žingsniams į priekį.

„Participate in Your Life“ nariai yra „Kava Drama“ (Káva Kulturális Műhely, Vengrija), „Kompani13“ (Norvegija), „Bird and Bat“ (Islandija), „Teater Allena“ (Švedija) ir Lietuvai atstovai: generalinis teatro direktorius ir aktorius Egidijus Stancikas (Nacionalinis Kauno dramos teatras), režisierė Agnė Sunklodaitė („Labai teatras“) ir Kaunas 2022 programos „Atsibusk, sukrusk“ kuratorė Agnė Burovienė.

Metodo „Participate in Your Life“ pradininkai ir skleidėjai yra „Kava Drama“ su režisieriumi Gabor Takács priešakyje. Metodo esmė – interaktyvumas ir publikos įtraukimas į veiksmą, sprendžiant spektaklyje analizuojamą temą ar socialinę problemą, ribos tarp žiūrovo ir aktoriaus nebuvimas. „Kava Drama“ orientuojasi į 6–18 metų žiūrovus. Be estetinio ugdymo, kūrėjai taip pat siekia plėtoti demokratinį požiūrį, tirti mikro ir makro socialines, etines, moralines problemas teatro forma. Šia metodika sukurtuose spektakliuose naudojama technika, kuri skatina auditoriją dalyvauti, kontroliuoti įvykius ir sukurti savo ryšį su iškelta problema. „Tai atrodytų paprastas, bet kartu unikalus būdas, leidžiantis sudėtingas temas atskleisti jaunimui, ieškoti išeičių ir sprendimų. Prisimenu Budapešte matytą spektaklį „Peras Giuntas“, skirtą vienai klasei. Po 20 minučių aktorių vaidybos vyko darbas grupelėmis, analizė, o po jos – skirtingi pasirinkimai ir jų perteikimas. Mes labai norime tokio pobūdžio spektaklį matyti Kaune“, – sakė Egidijus Stancikas.

Nedidelės, bet kryptingai judančios „Participate in Your Life“ komandos tikslas – suformuluoti įtraukiančio teatro metodiką, didinti bendruomenę ir kurti bendrus projektus. Tai jau trečiasis nepriklausomos kūrėjų grupės susitikimas – pirmasis vyko 2018 m. Kaune, antrasis – šių metų pradžioje Vengrijoje, o dabar bičiuliai susirinko Islandijoje. Kitas susitikimas numatytas 2020 m. vėlgi Vengrijoje, o 2021 m. planuojamas tarptautinė konferencija Bergene, Norvegijoje. Į ją numatoma sukviesti aktorius, dramaturgus, režisierius, pedagogus, partnerių šalių atstovus. Tai padėtų plėsti, auginti metodo „Participate in Your Life“ tinklą. Taip pat ateityje galvojama apie bendrą jaunimui skirtą spektaklį – koprodukciją, paremtą interaktyvaus teatro principais. Jame neabejotinai būtų aktualizuojamos jauno žmogaus problemos, tad į jo kūrimą įsitrauktų ir sociologai, kurie atliktų tyrimą visose partnerių šalyse, o jo pagrindu būtų kuriama dramaturgija su interaktyviomis dalimis. Šiuo metu tarptautinė PIYL grupė susideda ne tik iš administracijos atstovų, bet iš režisierių, choreografų, lėlininkų, aktorių, pedagogų, kompozitorių, taigi, šis potencialas gali išaugti į gražų kūrybinį rezultatą.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content