Nacionalinis Kauno dramos teatras

Ne sau žmonės

  • Vienos dalies spektaklis (N-14)

Didžioji scena

Dramaturgo Algirdo Landsbergio artimųjų viešnagės teatre akimirkos (foto)

Prasminga, kad šiemet minint 95-ąsias Algirdo Landsbergio gimimo metines, premjera „Vėjas gluosniuose“ tapo rašytojo kūrybos įamžinimu Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Paskutinį šio sezono spektaklį, rodytą birželio 18 dieną, stebėjo ir svečiai iš už Atlanto – „Vėjas gluosniuose“ pjesės autoriaus artimieji: sūnus Paulius Landsbergis, anūkė Ailyn, sūnėnas Liudas Landsbergis, rašytoja Laima Vincė Sruoginis, pirmojo Nepriklausomos Lietuvos diplomuoto režisieriaus Jurgio Blekaičio žmona Gražina Blekaitienė, autoriaus pusbrolis Zigmas Kriaunevičius su žmona ir kiti artimieji iš Lietuvos.  

Pasibaigus spektakliui, teatro Vadybos skyriaus vadovas Deividas Rajunčius pakvietė artimuosius į sceną ir įteikė simbolines teatro dovanas. Aktorius Henrikas Savickis perskaitė teatro generalinio direktoriaus E. Stanciko padėkos žodžius rašytojo artimiesiems ir sūnui Pauliui Landsbergiui: „Išsaugoti kalbos grožį, tą svarbiausią lietuvišką vertybę, tą vėją gležno medžio šakose – buvo viena pagrindinių rašytojo užduočių. Gyvendamas už Atlanto, jis tą užduotį įvykdė su kaupu, palikdamas mums savo kūrybos lobius. Nuoširdžiai dėkojame gerbiamo rašytojo Algirdo Landsbergio šeimai, kad suteikė mūsų teatrui teisę statyti pjesę „Vėjas gluosniuose“ neatlygintinai. Tikimės, kad su Jūsų pagalba šis, vis pavasario stebuklu alsuojantis, kalbos vėjas, darniai suskambės ir jaunųjų žiūrovų širdyse.“

Dramaturgo artimieji apsilankė teatre, apžiūrėjo erdves, o po spektaklio pasidalino įspūdžiais su aktoriais. Paulius Landsbergis pripažino, kad  nebuvo lengva suprasti poetinę lietuvių kalbą, kurią meistriškai valdė tėvas, bet scenos kūrinys ir, jam,  ir pusbroliui paliko didelį įspūdį.

Paulius Landsbergis ir Liudas Landsbergis dėkojo teatrui už galimybę pamatyti spektaklį, nes data buvo parinkta specialiai jų atvykimui. P. ir L. Landsbergiai visiems aktoriams padovanojo naujai išleistą Algirdo Landsbergio romaną „Kelionė“.

Dramaturgo artimieji keletą dienų praleis gražiausiuose Lietuvos kampeliuose, o penktadienį, birželio 21 d. susitiks Maironio lietuvių literatūros muziejuje, kur 16 val. vyks A. Landsbergio pagerbimo renginys ir bus atidaroma A. Landsbergio kūrybos paroda „Gyvenimas – tik ieškojimai ir kelionė“. Parodą parengė  Išeivių literatūros skyriaus vedėja dr. Virginija Babonaitė-Paplauskienė kartu su dailininke Inga Zamulskiene. Parodoje – daug originalios archyvinės medžiagos, unikalių nuotraukų, dokumentų, laiškų, rankraščių.

Renginyje dalyvaus režisierius Gytis Padegimas, doc. dr. Eugenijus Žmuida, rašytoja V. L. Sruoginis. Prisiminimus papildys ir scenos iš A. Landsbergio pjesės „Vėjas gluosniuose“, kurias atliks aktoriai Henrikas Savickis ir Jurgis Jarašius.

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija ir nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content