Nacionalinis Kauno dramos teatras

Dovana žiūrovams – teatro užsienio partnerių spektakliai Facebook paskyroje!

Kartą per mėnesį – po vieną naują pasirodymą.

Pirmieji svečiai – Örkény István teatras iš Vengrijos ir režisieriaus Csaba Polgár spektaklis  „Gražiausia sielos naktis“ („The most beautiful night of the soul“). Transliacijos data – 2021 m. sausio 28 d. 19 val. Šis pasirodymas turėjo įvykti festivalyje „Scena 10×10“ lapkričio mėnesį.  Dėl suprantamų priežasčių planas pakito, bet susitikimas su publika įvyks kita forma. Tuo pačiu Vengrijos publika turės galimybę pamatyti NKDT pastatymą „Getas“ pagal J. Sobolio pjesę ( rež. G. Varnas).

Kviečiame susipažinti su Scaba Polgár režisūriniu braižu, nes mes jo nekantriai laukiame Kaune, – 2021 m vasarą jis statys spektaklį pagal H. Ibseno pjesę „Peras Giuntas“.

Apie spektaklį „Gražiausia sielos naktis“

Örkény teatras iš Vengrijos rodo spektaklį, sukurtą pagal to paties pavadinimo vengrų rašytojo bei reporterio Sándor Jászberényi knygą. Sándor Jászberényi daug metų dirba karščiausių konfliktų zonose – Irake, Jemene, Čade, Nigerijoje, Gazos ruože, Ukrainoje, ten, kur kiti žurnalistai nedrįsta žengti. Jis rengia interviu su islamo džihadistais, Musulmonų Brolijos nariais. Spektaklis pasakoja apie karo žurnalistą, nagrinėjantį aktualiausius šiandienos Artimųjų Rytų konfliktus ir juose verdančius gyvenimus, o tuo pačiu ir savo paties demonus. Jis kovoja su nemiga ir haliucinacijomis, bėgdamas iš meluojančio pasaulio ir karo zonų ir pasinerdamas į opiumo, alkoholio ir prostitučių draugijos svaigulį. „Gražiausia sielos naktis“ – tai nerimą keliantis ir kartu gyvybiškai svarbus langas į žiaurią realybę, tai liūdnos dienos ir nerimastingos naktys žmogaus, kuris ieško tiesos karo ir chaoso įkarštyje.

Adaptacijos autorius Ármin Szabó-Székely. Vaidina Ficza István ir Nagy Zsolt.

Transliacija nemokama. Su subtitrais anglų kalba. Trukmė – 105 min.

Svečių nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content