Nacionalinis Kauno dramos teatras

„Doriano“ repeticijas pradėjęs R. Wilsonas: svarbiausia – susiklausymas, koncentracija ir mėgavimasis procesu

Spalio 1, 2 dienomis Didžiojoje scenoje išsipildys NKDT ir „Kaunas – Europos kultūros sostinės 2022“ programos viršūnė – Roberto Wilsono premjera „Dorianas“ pagal D. Pinckney pjesę. Rugsėjo 14 dieną į NKDT Didžiąją sceną atvyko Robertas Wilsonas, kuris perėmė režisūros vairą iš sėkmingai spektaklio procesą pradėjusios bendrarežisierės Ann-Christin Rommen ir režisieriaus asistento  Roberto Zeigermanno.

Šiltai pasisveikinęs su  generaliniu teatro vadovu Egidijumi Stanciku, režisierius sukvietė visas tarnybas bei visus spektaklio bendrakūrėjus į Didžiąją sceną, norėdamas su kiekvienu susipažinti asmeniškai. „Smagu visus matyti ir noriu pasakyti, kad vienodai svarbūs procese yra visi. Viskas priklauso nuo grupės ansambliškumo ir susiklausymo, kur bebūtumėte – užkulisiuose ar scenoje. Mes turime būti visuma, nesvarbu, kokį darbą atliekame, kad sukurtume ypatingą kūrinį. Tai reikalauja daug koncentracijos. Antra  – mėgautis procesu. Dėl to mes ir esame teatre; kuriame kostiumus, dekoracijas, o jeigu mes tuo mėgaujamės, tai yra mūsų darbo esmė,“ – sakė režisierius.  Po to Robertas Wilsonas ėmėsi spektaklio šviesų derinimo kartu su šviesų dailininku Marcello Lumaca, nes būtent šviesa, yra vienas svarbiausių komponentų menininko spektakliuose.

Premjeros partneriai: „Nacionalinis Kauno dramos teatras“, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, D‘haus teatras iš Diuseldorfo (Vokietija) ir „EDM“. Sukūrimą remia Goethes institutas ir Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje.

Spektaklio vizualinis ir dramaturginis pasakojimas supintas iš rašytojo Oscaro Wilde‘o, jo personažo Doriano Grey‘aus ir tapytojo Franciso Bacono gyvenimo motyvų jau nuo spalio 1 d. NKDT Didžiojoje scenoje.

NKDT informacija

NKDT generalinis direktorius Egidijus Stancikas ir režisierius Robertas Wilsonas

Šviesų dailininkas Marcello Lumaca

Roberto Wilsono susitikimas su komanda

Pakeliui į  premjerą

Gražvydo Jovaišos nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content