Nacionalinis Kauno dramos teatras

Žemė

  • Vienos dalies drama pagal Olhos Kobylianskos romaną

Didžioji scena

Didžiosios scenos fojė paroda – „Kitokie Jurgitos Nakos portretai“

Nuo lapkričio 11 dienos Didžiosios scenos fojė pradeda veikti paroda „Kitokie Jurgitos Nakos portretai“. „ Jurgita Nakos prieš dešimt metų baigė VDA architektūros magistro studijas. Ilgai, beveik penkiolika metų, praktikavosi, dirbo architektūros ir interjero architektūros srityje. Per trejus metus sukūrė gausia tapybos darbų kolekciją.

Architektai dažnai būna apdovanoti estetinio sinkretizmo pajauta, geba ne tik projektuoti statinius, interjerus, bet kuria ir vaizduojamojo meno kūrinius: tapo, tveria skulptūras, talentingai piešia ir t.t.   Tapybos darbų kolekcijoje – pagrindinis kūrybos objektas – žmogus, visais įmanomais savo pavidalais. Autorė, kurdama portretus, atsiriboja nuo tradicines, paradinio, idealizuoto portreto sampratos, ją labiau domina žmogaus vidinio pasaulio atspindžiai, jos pačios asmeninės refleksijos, susiduriant su portretuojamuoju ar portretuojamaisiais.  Kaip žinia, dažnai dailininkai savo kūriniuose siekia gyvūnus antropomorfuoti, o Jurgitos darbuose mes galime pastebėti ir atvirkštinį virsmą, kai žmogiškosios figūros kartais įgauna ir zoomorfinius pavidalus.

Menininkė drąsiai, ekspresyviai imasi „natūros“ studijų, ji neboja deformacijos, grotesko elementų, jos tapybos darbuose gausu ir multikultūrinių inspiracijų, empirinės stebėsenos. Ji stebi, analizuoja tapomus personažus, siekdama mums parodyti ne išorinį panašumą, o personažo vidines jausenas, vibracijas, impulsus.  Jurgitai svarbus ir refleksijos, reminiscencijos psichologiniai fenomenai, svarbus ir noras vaizdinius tarsi perfrazuoti, transformuoti į emocinius portretus, kur stengiamasi ne “kopijuoti” išorinį objekto, žmogaus pavidalą, apvalkalą, o perteikti vidinį portretuojamojo pasaulį bei temperamentą.

Menininkės tapyba drąsi, provokuojanti, emocinga, menininkė puikiai valdo potėpį, kuris gali būti tiek ramus, tiek ir “pasišiaušęs”, įvairuojanti, nemonotoniška spalvų gama, kai spalviniai sprendimai, dominuojančios spalvos t.p. padeda nusakyti, perteikti vaizduojamojo žmogaus charakterį.

Žaismingą, gausią tapybos darbų kolekciją pristatanti menininkė, tikiuosi ir toliau tapys, kurs, tad lauksime ir naujų, intriguojančių žiūrovus, darbų.

Dailėtyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė-Lupeikienė

Daugiau dailininkės darbų www.jurgitanakos.com,  susisiekti galima jurgitanakos@gmail.com

Nuotraukoje ‘La Notte’, sukūrimo data 2021, aliejus ant drobės, matmenys be rėmo 90x60cm.

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content