Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Didžiosios scenos fojė – teatro archyvo lobynas

Nacionalinis Kauno dramos teatras, švęsdamas 95-ąjį teatro gimtadienį, parengė parodą, menančią šio teatro kūrybinį kelią nuo 1959 m. iki šiandienos. Ši data įprasmina pirmuosius teatro kūrybinio gyvenimo žingsnius dabartiniame teatro pastate. Parodos idėja – parodyti dešimtmečius archyve saugotų spektaklių plakatus bei priminti apie garsių režisierių darbus. Tai  reta proga lankytojams pasigrožėti teatro plakatų retrospektyva, kuri atskleidžia unikalią, prasmingą ir gilią teatro istoriją. Parodoje pristatomi net 27 plakatai, išdėstyti chronologine tvarka. Simboliška, kad ekspoziciją įrėmina pirmojo profesionalaus teatro spektaklio „Joninės“ afiša (premjera 1920 m. gruodžio 19 d.) ir šiam jubiliejiniam gimtadieniui dedikuotos premjeros „Hamletas“ plakatas (premjera 2015 gruodžio 18 d.).

Kadaise vienintelis būdas pakviesti žiūrovus į spektaklį buvo mieste pakabinti plakatai. Iki 1964 m. jie buvo piešiami ranka, o kūrybos procese dalyvavo visi su spektakliu susiję žmonės. Laikui bėgant plakatų technikos kūrimas vis tobulėjo ir prieš įžengiant į XXI amžių prasidėjo kompiuterinė plakatų kūrimo era. Kiekviename iš plakatų ryškiai atsiskleidžia ne tik to laikotarpio kūrybinės raiškos priemonės, kalbos ir vaizdinės estetikos kaitos ypatybės, bet ir populiariausi aktoriai bei žymiausi režisieriai. Plakato svarba kūrybinėje teatro kelionėje bėgant laikui nepakito – iki šiol tai yra pirmoji žinutė žiūrovui, atskleidžianti užkoduotas pamatines spektaklio mintis.

Nacionalinis Kauno dramos teatras džiaugiasi, kad jau 95-erius metus ieško vis naujų atskaitos taškų ir žvelgia į ateitį, žinodamas, jog praeitis – neišsemiamas lobynas tam, ką kuriame šiandien.

Plakatų parodą bus galima apžiūrėti iki  2016 m. sausio 19 d. 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content