Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Dėl paramos Ukrainai iš Rusijos teatrų repertuarų skubiai išimami spektakliai pagal I. Vyrypajevo pjeses

Iš Rusijos teatrų repertuarų skubiai išimami spektakliai pagal dramaturgo Ivano Vyrypajevo pjeses. Neseniai I. Vyrypajevas parašė atvirą laišką Rusijos teatrams pranešdamas, kad autorinį honorarą už savo pjesių rodymą jis skirs pagalbai Ukrainos pabėgėliams. „Tai padariau todėl, kad negaliu pats atšaukti savo spektaklių rodymo, yra pasirašytos sutartys. Aš negyvenu Rusijoje, ir nenoriu imti Rusijos federacijos Kultūros ministerijos pinigų. Po šio pareiškimo apie 40 teatrų patys atsisakė rodyti mano pjeses. Labiausiai sukrėtė, kad man ėmė skambinti pažįstami aktoriai ir nerimauti, jog jie netenka vaidmenų… O aš ir nenoriu, kad jūs vaidintumėt, išeitumėt nusilenkti, gautumėt gėlių iš žiūrovų, tarp kurių yra nemažai karo nusikaltėlių. Man garbė būti tremtyje. Aš supratau, kad pagaliau tapau tikru rusų rašytoju – uždraustu savo šalyje. Rusijoje neuždrausti tik grafomanai“, – teigia Ivanas Vyrypajevas.

Ivano Vyrypajevo pjesės yra populiarios Lietuvoje. Nacionaliniame Kauno dramos teatre rodoma jo pjesė „Vasaros vapsvos gelia mus net lapkritį“, o kovo 18, 19, 20 d. pasirodys premjera „Jaudulys“. Glaudžiai bendradarbiaujant su autoriumi nei akimirkos nekilo abejonių dėl jo pozicijos karo atžvilgiu.

Dramaturgas, režisierius ir aktorius Ivanas Vyrypajevas yra vienas ryškiausių ir labiausiai intriguojančių šiuolaikinių rusų menininkų. Gimė 1974 m. Irkutske, čia 1998 m. įkūrė teatrą-studiją „Prostranstvo igry“, debiutavo pjese „Sapnai“ ir iš karto atsidūrė skandalo centre. Politiškai nepatogus spektaklis apie jaunus Rusijos narkomanus supykdė valdžią, kuri sunaikino teatrą ir išvijo Vyrypajevą iš gimtojo miesto. Persikėlęs į Maskvą, studijavo B. Ščiukino teatro institute, vėliau ėmė bendradarbiauti su dokumentiniu teatru Teatr.doc. 2013-2016 m. vadovavo Maskvos moderniosios dramaturgijos teatrui „Praktika“. 2019-2021 m. dirbo Maskvos „Okko teatro“ generaliniu prodiuseriu. Šiuo metu gyvena Varšuvoje, stato spektaklius Europos, JAV teatruose, yra privačios teatro kompanijos „WEDA PROJECT“ Varšuvoje generalinis prodiuseris. Filmų „Išgelbėjimas“, „Šokis Deli“, „Euforija“, „Deguonis“, trumpametražių filmų „Kaip reklama“, „Jausti“, filmų-spektaklių „Entertainment“, „NSO“, „Gražiųjų drugelių pasaulis“ scenarijaus autorius ir režisierius. Venecijos kino festivalio, festivalių „Auksinė kaukė“, „Nika“, „Kinotavr“, tarptautinio festivalio „Kontakt“ (Lenkija), festivalių „Naujoji Drama“, „Triumf“, „Rusų dramaturgijos viltis“, Heidelbergo tarptautinio šiuolaikinės dramos festivalio (Vokietija) ir kitų laureatas.

Informacijos šaltinis Chodorkovsky LIVE kanalas YouTube. Taip pat ją patvirtino dramaturgas I. Vyrypajevas.

Oficialus autoriaus laiškas www.vyrypaev.com

NKDT informacija

Scena iš premjeros „Jaudulys“

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content