Nacionalinis Kauno dramos teatras

“Dar ne visas parakas iššautas”

Šis ruduo Nacionalinio Kauno dramos teatro ir televizijos aktorei, kaunietei Milei Šablauskaitei dovanoja gražų septyniasdešimtmečio jubiliejų, įprasminantį kūrybinę veiklą ir gyvenimo patirtį. Ta proga visiems aktorės talento gerbėjams pristatome mažiau matomą pusę.

Pasikrikštijo Mile

Teatre visi, jaunesni ar vyresni kolegos aktorę vadina Mile arba Miliute. Nejaugi čia tikrasis aktorės vardas? Juk neretai žmogui tiesiog prilimpa mažybinis ar visai kitas. Tačiau šiuo atveju klaidos nėra. Pase kuo aiškiausiai įrašyta: Milė. Pasirodo, būdama šešiolikos metų, tuomet dar Emilija, kaip ir jos mama, susiruošusi dalyvauti varžybose, iš Vidiškių slidėmis  nučiuožė į Ignaliną, užėjo į metrikacijos skyrių metrikų ir išpyškino, jog pasivadinsianti trumpesniu Milės vardu! Taip ją visi kieme, mokykloje šaukė, net ir dienyne buvo tokiu vardu įrašyta. Tą ir užrašė dokumente. Vėliau žmonės Milę pavadindavę Meile, Milena, Migle, Ema…

Mylima Agotėlė

Apie garsųjį Agotėlės vaidmenį legendiniame spektaklyje „Amerika pirtyje“ su aktore galima kalbėtis ištisas valandas. Tiek linksmų nutikimų, istorijų per ilgus metus nutikę, visa Lietuva išvažinėta! Galbūt dažnam teatro mylėtojui ji yra gryna komedijinė aktorė. M. Šablauskaitė atvira: „Šis vaidmuo daug davė, bet kartu ir atėmė“. Niekas nesuskaičiavo, kiek vaidmenų jai teko paaukoti, vien todėl, kad gastrolės užtrukdavo ištisą mėnesį. Tačiau vieną dieną režisierius Linas Zaikauskas pasiūlė Senės Semiramidės vaidmenį spektaklyje „Kėdės“. „Išgirdusi, kad jį skiria man, net pradėjau drebėti visu kūnu“, – prisimena. Nuo tos premjeros niekas neabejojo, kad ši artistė apdovanota ir tragikės talentu. Už spalvingą Auklės vaidmenį spektaklyje „Donja Rosita arba Gėlių pelnė „Fortūnos“ prizą, o už skaudų ir tragišką Ponios Cuker vaidmenį dramoje „Nekalti“ –„Auksinį scenos kryžių“.

 

Humoristė scenoje ir gyvenime

Kalbant apie šią aktorę neįmanoma nesižavėti jos humoro jausmu. Šelmiškai šypsodamasi pasakoja, kaip apsirengė spektaklio „Šaunuolis iš Vakarų pakrantės“ kostiumu, nusigrimavo ir pasakė grimuotojai: „Na va, kokia dailaus veido moteriškė, tik kaklas neprosytas!“ O ši, pamerkusi akį, mestelėjo mintį: „Tai kviesk aprengėja, tegul lygina!“ Sušuko per visą koridorių. Kviestoji  atskubėjusi pradėjo teisintis: „Kaip neprosytas kaklas, gerai išprosytas!“ Tik vėliau sumojo, kur šuo pakastas… Buvo toks atvejis, kai Milė nusprendė prajuokinti kolegas per spektaklį „Inadaptatus“ Susivėlė, susišiaušė plaukus lyg juodaodė amerikietė aktyvistė Angela Davis ir… į sceną. Buvusieji scenoje iš paskutinių jėgų tramdė juoko ašaras. O ji pati kikendama išpyškino savo herojės „liūdną“ tekstą, pranešantį, kad laboratorijos darbuotojams premijų nebus… Daugiau sau davė žodį, kad niekada  nejuokins scenoje.

Daugiau skaitykite dienraštyje “Kauno diena”(2014 08 29)

Donato Stankevičiaus/NKDT nuotr.

 

 

 

 

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content