Nacionalinis Kauno dramos teatras

Dailininko Vidmanto Vaitkevičiaus dovana teatrui šimtmečio proga – įspūdingo dydžio freska

Kaunietis ir daugelyje pasaulio šalių žinomas dailininkas Vidmantas Vaitkevičius (Vidma Wait) užbaigė įspūdingo dydžio freską, skirtą šimtmetį švenčiančiam teatrui. Jos ilgis – apie 10 metrų, aukštis daugiau nei 3 metrai, o ją pamatyti galės visi teatro žiūrovai, nusileidę į teatro rūsį.

Freskoje atsispindi  Nacionalinio Kauno dramos teatro pastatas ir jo scena, užpildyta skirtingų personažų, Kauno pilis ir miesto rotušė. Pastatų triptiką puošia keliaujančių žmonių figūros. Kūrybinis procesas truko apie porą mėnesių ir visu savo grožiu atsiskleidė palaipsniui. Menininkas neskaičiuoja sunaudotų medžiagų ir skirto laiko, –  jo misija palikti ilgalaikę dovaną teatrui.

Rugpjūčio-spalio mėnesiais Didžiosios scenos fojė veikė autoriaus darbų paroda „Gėrio spalvos Kaune“. Joje – didelio formato ir skirtingų technikų darbai, vaizduojantys Kauno architektūrą, erdves. Vidmanto Vaitkevičiaus asmeninėje kolekcijoje – apie 50 skirtingo formato darbų, skirtų Kaunui.

Dailininko drobės papuošė ir teatro vitrinas Laisvės alėjoje – 8 šilko darbai, vaizduojantys Kauno architektūrą, – viename jų ir Nacionalinio Kauno dramos teatro fasadas. „Tai naujas ir senasis Kaunas. Jis atspindi lyg veidrodyje, – pažvelgus į naują vaizdą, pamatysite senąjį. Laiko tėkmė“, – sakė darbų autorius.

Apie autorių:

Vidmanto Vaitkevičiaus (Vidma Wait) asmenybė išryškėjo dar besimokant Kaune, Juozo Naujalio meno mokykloje. 1980 m. jis tapo Lietuvos jaunųjų dailininkų konkurso tapybos laureatu. Po sėkmingų tapybos studijų Vilniaus dailės akademijoje, Vidmantas Vaitkevičius įgijo stiklo specialybę Vilniaus dailės akademijos Kauno filiale. Vėliau 1990 – 1993 m. tapybos žinias gilino Leipcigo (Vokietija) meno kolegijoje. Intensyviai dirbantis dailininkas yra surengęs 47 personalines parodas Lietuvoje, Latvijoje, JAV, Japonijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Rusijoje ir kitose pasaulio šalyse.

Vidmantas Vaitkevičius įsitikinęs: darbas žmogų daro laisvą. Menininkas Lietuva neapsiriboja, jis yra sudaręs sutartis su penkiomis Europos galerijomis, dalyvauja tarptautiniuose simpoziumuose ir pleneruose, kūrybinių idėjų semiasi tėvynėje ir keliaudamas po svečias šalis. Vidma Wait gyvena Didžiojoje Britanijoje. Grįžęs į Lietuvą dailininkas organizuoja asmenines pamokas norintiems įvaldyti piešimo akvarele techniką, tapybos ant šilko ir tapybos ant drobės akrilu bei sieninės tapybos techniką.

Autoriaus darbuose akį patraukia skirtingo dydžio spalvingos abstrakcijos, kuriose ypatingą rolę vaidina atviras kontūro, neretai blizgančio, bet „nesaldaus“, žaidimas su medžiaga. Žaidimo taisyklės be ribų – nuo visiško aiškumo iki neįmenamos paslapties, o žaidimo erdvei suponuoti autorius pasitelkia ryškias nuotaikingas spalvas, pasiduodančias subtiliam medžiagos diktatui.

Daugiau autoriaus darbų www.ARTcollectionLietuva.com

Freskos kūrimo procesas

Parodos atidarymo akimirka

Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content