Nacionalinis Kauno dramos teatras

Daiga Alise Freimane tapybos paroda „Kelias namo“

Nacionaliniame Kauno dramos teatre galerija „Aukso pjūvis“ pristato tapytojos Daigos Alise Freimane kūrinių ciklą „Kelias namo“. Darbuose, sukurtuose 2013–2014 metais, keliami šiuolaikiniam žmogui vis labiau aktualūs būties ir buvimo klausimai. Pasinaudodama tikrovės medžiaga – istorinio mūro ar vitražo fragmentu, dailininkė kuria meninę tikrovę, pasirinktiems objektams suteikdama metafizines prasmes. Būties atvėrimas kasdienybėje, persunktas žmogiškojo tikrųjų namų  ilgesio, savęs pažinimo ieškojimų, sugrįžimo prie ištakų ir jų analizavimo yra šios parodos moto.

„Namų jausmas yra ypatingas, kadangi jį galiu pasiimti su savimi ir kaskart atrasti iš naujo. Būnant toli nuo namų ar keičiant buvimo vietą, pasiimu su savimi mielus prisiminimus, tikrus jausmus ir emocijas. Tai yra visi vaizdiniai, prisiminimų atspindžiai, fragmentai ir asociacijos, kurios iš pažįstamų formų ir ornamentų veda į pasąmonės labirintus. Labiausiai netikėti dalykai gali padėti jaustis kaip namie – akmuo, kuris saugo saulės šilumą, šviesų žaismas ant drėgno šaligatvio… Vitražas sename lange – tarsi žvilgsnis, stebintis praeitį ir žiūrintis į ateitį.

Kiekvienas kelias veda į pokyčius. Kelias namo yra pokytis manyje, kuris atveria giliausius troškimus, ištrintas iliuzijas, leidžia man pajusti susiformavusių vertybių svorį ir siūlo iššūkius. Tai yra spektras emocijų, spalvų ir tekstūrų: tolyn nuo netikrumo ir baimės į teisingumą ir siekių išsipildymą, nuo nerimo į vidinę ramybę. Tai yra kelias, kuris apsaugo keliautojo viltis, troškimus, svajones ir kartu parodo kryptį. Namai yra kelias,“ – dalinasi savo apmąstymais dailininkė.

Tapyboje autorė mėgsta kontrastuojančių formų, spalvų derinius, nuolat ieško paradoksų, atskleisdama juos netikėtu rakursu. Šio ciklo paveiksluose regimojo pasaulio transformacijos  suvedamas į griežtesnes struktūras, aktyvesnes faktūras, niūresnį koloritą. Vizijų ir tikrovės priešprieša, žmogiškosios būties tragizmas, jos laikinumas nebūties akivaizdoje, temos artimos menininkei, teatrine kalba išsakomos ir naujajame teatro spektaklyje „Barbora“ (rež. Jonas Jurašas).

Daiga Alise Freimane baigė filosofijos studijas Latvijos universitete Rygoje 1984 m. Vėliau studijavo tapybą Escalier studijoje ir Parsons universitete Paryžiuje, tobulinosi pas prof. K. Zarinsą (Latvija), J. A. Annussą (JAV, Vokietija), U. Langenbachą (Vokietija, Italija). Tapytojos Daigos Alise Freimane sukurti paveikslai plačiai pasklidę pasaulyje, įvairių šalių valstybiniai muziejai, privačios galerijos, kolekcionieriai yra įsigiję jos darbų. Menininkė gyvena ir kūrybinį darbą dirba Paryžiuje, tačiau gimtinės ilgesys vis pargina namo.

Menotyrininkė Rūta Marija Purvinaitė

Parodos atidarymas rugsėjo 25 d. 17:30, paroda veiks iki spalio 31 d.

Maloniai kviečiame.

Parodą galima apžiūrėti prieš spektaklius.

Parodą rengia galerija „Aukso pjūvis“

El. paštas: auksopjuvis@gmail.com

www.auksopjuvis.lt

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content