Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

BRAVO FORTŪNOMS! Į teatrą – su glėbiu apdovanojimų

Tarptautinės Teatro dienos išvakarėse miesto Rotušėje įvyko tradicinis teatralų pagerbimo renginys. 1996 m. įsteigtų apdovanojimų laureatams kasmet įteikiamos skulptoriaus Stasio Žirgulio kurtos „Fortūnos“ statulėlės ir diplomai. Šiemet Fortūna nusišypsojo septyniems menininkams, dar šeši buvo pažymėti diplomais, savo prizus įteikė Jaunieji teatro kritikai.

„Fortūnos“ statulėlės įteiktos šviesų dailininkui Vladimirui Šerstabojevui (už šviesų ir video instaliacijų sukūrimą spektakliui „Žydroji paukštė“, Nacionalinis Kauno dramos teatras), režisieriui Gintarui Varnui už spektaklių „Natanas Išmintingasis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“) ir „Pagalvinis“ (Kauno miesto kamerinis teatras) režisūrą, scenografui Gintarui Makarevičiui už scenografiją spektakliui „Natanas Išmintigasis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“), scenografei Julijai Skuratovai už scenografiją ir lėlės spektaklyje „Pagalvinis“ (Kauno miesto kamerinis teatras) bei lėles spektaklyje „Natanas Išmintingasis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“), aktoriui Vytautui Anužiui už Natano Išmintingojo vaidmenį spektaklyje „Natanas Išmintingasis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras ir teatras „Utopia“), režisieriui Gildui Aleksai už alternatyvių scenos menų erdvės „Šelteris“ įsteigimą ir joje vykdomą veiklą.

Teatro bendruomenė ypatingai pagerbė „Padėkos Fortūnos“ laureatą, kuriam statulėlė įteikiama už nuopelnus teatro menui. Juo tapo Algimantas Bronius Stankevičius. Nuo pirmos teatro įkūrimo dienos (1958 m.) būdamas pagrindiniu trupės aktoriumi, jis sukūrė daugybę įsimintinų vaidmenų, kurie žavėjo savo betarpiškumu ir įtaiga, pelnė mažųjų žiūrovų simpatijas ir nemažai apdovanojimų. Puikiai perprasta lėlių žanro specifika A. B. Stankevičių paskatino imtis režisūrinių bandymų.

„Fortūnų“ diplomais apdovanoti spektaklio „Yolo“ (rež. Arnis Aleinikovas, VDU teatras) kūrybinė grupė, spektaklio „Shalom, Bellisima!“ (Dvimiesčio kulka) kūrybinė komanda, aktorė Martyna Gedvilaitė už Katės Tiletės vaidmenį spektaklyje „Žydroji paukštė“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras) ir Lapės vaidmenį spektaklyje „Labas, Lape!“ (Nacionalinis Kaunos dramos teatras), aktorė Giedrė Žaliauskaitė už Mitilės vaidmenį spektaklyje „Žydroji paukštė“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras), aktorė Marija Arutiunova už Trečiadienės vaidmenį miuzikle „Adamsų šeimynėlė“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras) ir režisierė Karolina Žernytė už pojūčių spektaklių „Atvira oda“ (Kauno miesto kamerinis teatras ir Pojūčių teatras) ir „Pojūčių paveikslai“ (Pojūčių teatras ir Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus) sukūrimą.

Jaunųjų teatro kritikų įvertinimai atiteko Martynui Beinariui (Kauno valstybinis muzikinis teatras), Kęstučiui Povilaičiui ir Vladimirui Šerstabojevui (Nacionalinis Kauno dramos teatras), Gildui Aleksai („Šelterio“ įkūrėjas). Šiais metais „Fortūnos“ apdovanojimų konkurse dalyvavo aštuoni Kauno teatrai ir scenos menų organizacijos: Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kauno valstybinis muzikinis teatras, Kauno valstybinis lėlių teatras, Kauno šokio teatras „Aura“, „Šelteris“, VDU teatras, Teatro klubas, Kauno miesto kamerinis teatras. Geriausius iš geriausių išrinko komisija: pirmininkė teatrologė Kristina Steiblytė, teatrologė Rūta Mažeikienė, muzikologė Gražina Dainauskienė, architektas Linas Tuleikis bei šokėjas ir choreografas Mantas Stabačinskas.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/teatras/kaune-teatralams-isdalintos-fortunos-statuleles-283-946658

Donato Stankevičiaus nuotraukos

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content