Bendras projektas su Klaipėdos jaunimo teatru – T. Wilder MŪSŲ MIESTELIS
Sausio 4 d. 18 val. Didžiojoje scenoje – premjera pagal Thornton Wilder pjesę „Mūsų miestelis“. Šio spektaklio iniciatorius yra Klaipėdos jaunimo teatras. Projektas įgyvendinamas su Nacionaliniu Kauno dramos teatru, todėl spektaklis yra įtrauktas į repertuarą ir rodomas Kaune.
Spektaklio režisierius – Darius Rabašauskas, scenogafė – Laura Liušaitytė. Vaidina: Valentinas Masalskis, Rimantas Pelakauskas, Vitalija Mockevičiūtė, Diana Anevičiūtė, Valerijus Jevsejevas, Simonas Lunevičius, Asta Zachorovaitė, Artūras Lepiochinas, Gytis Lemkys, Donatas Stakėnas, Donatas Želvys, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Paulius Kavoliūnas, Ieva Pakštytė, Marija Žemaitytė, Laima Akstinaitė, Gediminas Povilavičius, Kristupas Biržietis, Paulius Pinigis.
Visuotinio lėkimo, susvetimėjimo, savanaudiškumo ir nuolatinio bandymo gyventi pagal planą kontekste spektaklis „Mūsų miestelis“ atsigręžia į amžinybės akivaizdoje gyvenančių paprastų žmonių likimus bei ieško jų prasmės. Spektaklis nagrinėja esminius klausimus: kodėl gyvename? Kas yra meilė? Kas yra mirtis? Kas yra laikas ir kodėl jo nevertiname? Kas bus, kai mūsų laikas pasibaigs? Pjesėje vaizduojamas nedidelis XX amžiaus pradžios JAV miestelis, kuriame kaimynystėje gyvenančias šeimas sieja vaikų meilės istorija. Trijuose veiksmuose vaizduojami esminiai žmogaus gyvenimo momentai – gimimas ir vaikystė, branda ir vestuvės, laidotuvės ir pomirtinis gyvenimas. Pjesės kalba ir situacija iš pirmo žvilgsnio labai paprasta, tačiau ji simbolizuoja universalų ir besąlygišką visų žmonių pavaldumą laikui. Šiandien ši tema įgauna ir dar vieną atspalvį – žmonėms nebeturint laiko vienas kitam nyksta ryšiai tarp kaimynų, giminių ir šeimos narių. Spektaklio veikėjai buities paprastume atranda atsakymus į esminius būties klausimus ir išryškina gyvenimo bendruomenėje privalumus – artimus santykius, pagarbą ir geranoriškumą.
T. Wilderio „Mūsų miestelis“ Kauno dramos teatro scenoje buvo pastatytas 1982 m. Režisieriaus Gyčio Padegimo režisuotas kūrinys gyvavo daugiau nei dešimtmetį ir buvo itin laukiamas žiūrovų.
Klaipėdos jaunimo teatro ir Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija.
Rido Beržausko nuotraukos
Repeticijos Didžiojoje scenoje akimirkos