Nacionalinis Kauno dramos teatras

Babelio bokštas. Planet Earth/Game Over/Reset

  • Epinis interaktyvus nuotykis 13-16 m. jaunuoliams

Parketinė salė

„Babelio bokštas“ kyla! Prasidėjo tarptautinės komandos repeticijos teatre

Tarptautinio projekto „Babelio bokštas“/Planet Earth/Game Over/Reset“, kuris skirtas vaikams nuo 13 metų, premjeros procesas įgauna pagreitį – liepos 26 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre susirinko gausi spektaklio kūrybinė komanda iš Norvegijos, Islandijos, Vengrijos ir Lietuvos. Įtraukiančio spektaklio premjera jau 2022 m. rugpjūčio 19, 20, 26 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro Parketinėje salėje, o rugpjūčio 23 d. – Čekiškėje.

Islandijos, Vengrijos bei Nacionalinio Kauno dramos teatro – bendrai sukurtas spektaklis, pasakojantis fantastinę istoriją apie naujo pasaulio ir naujos žmonijos kūrimą po visuotinės katastrofos.

Praeitis

Seniai seniai, po pasaulinio tvano, žmonės buvo viena tauta ir kalbėjo viena kalba. Kartą jie sumanė pastatyti bokštą, kuris siektų dangų. Tačiau Dievui tokia idėja nepatiko, dangus – Dievo namai, ir žmogui ten įžengti nedera. Jis nubaudė žmones už puikybę, per didelį pasitikėjimą savo galia ir nepagrįstus užmojus – sumaišė žodžius ir sukūrė skirtingas kalbas. Žmonės nebesuprato vieni kitų, negalėjo susitarti, ir bokšto statybos nutrūko.

Ateitis

Pasaulis po klimato katastrofos. Išliko tik kelios mažos žmonių gentys, išsibarstę po visą pasaulį. Kiekviena gentis turi savo kalbą, papročius. Jie gyvena kaip gyvūnai, ieškodami maisto ir mėgindami išlikti apokalipsės nusiaubtame pasaulyje. Kas bus, kai šios gentys susitiks? Ar jie sugebės bendrauti? Ar galės dirbti kartu? Ar kartu sugebės pastatyti statinį, kuris nulemtų visos žmonijos ateitį? Ar mes galime nustoti kariauti ir bendrai kurti savo planetos rytojų?

Žemės planeta. Katastrofa. Žaidimas baigtas. Paleisti iš naujo.

Surask savo gentį ir kurk naują pasaulį!

Visi spektaklio rodymai yra nemokami, bet būtina registracija.

Šio spektaklio idėjos autorė ir režisierė Hilde Brinchmann (Norvegija). Jai talkina scenografė Signe Gerda Landfald (Norvegija) ir kostiumų dizainerė Heleną Andersson (Švedija), kompozitorius Deividas Gnedinas (Lietuva).

Vaidina tarptautinė aktorių komanda: Jorunn Lullau (K:13, Norvegija); Steinar Thorsen (K:13, Norvegija); Snædis Lilja Ingadóttir (Bird & Bat, Islandija); Sigurður Arent (Bird & Bat, Islandija); Anna Boznanszky (Káva Kulturális Műhely, Vengrija); András Kazári (Káva Kulturális Műhely, Vengrija); Saulė Sakalauskaitė (NKDT, Lietuva); Ugnė Žirgulė (NKDT, Lietuva); Andrius Alešiūnas (NKDT, Lietuva), Kamilė Lebedytė (NKDT, Lietuva), Artūras Sužiedėlis (NKDT, Lietuva), Inga Mikutavičiūtė (NKDT, Lietuva), Marius Karolis Gotbergas (NKDT, Lietuva), Greta Šepliakovaitė (NKDT, Lietuva), Arnas Ašmonas (NKDT, Lietuva).

Spektaklio partneriai: Káva Kulturális Műhely (Vengrija), Kompani13 (Norvegija), Bird & Bat (Islandija) ir Nacionalinis Kauno dramos teatras (Lietuva). Projekto prodiuserė Hjordis M. Steinsvik (Norvegija).

Spektaklis yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis ir pristatomas tarptautinio šiuolaikinio scenos menų festivalio „ConTempo“ programoje.

Tarptautinis projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ kvietimo „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Erasmus+“ lėšomis.

 

 

 

NKDT Informacija ir nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content