Nacionalinis Kauno dramos teatras

Šią savaitę rodome

Šią savaitę rodome

Austrų šokio trupė Kauno publikai pristatys premjerą apie emigraciją

Gegužės 17, 18 d. austrų šiuolaikinio šokio karaliene tituluojama choreografė Editta Braun atvyksta į Nacionalinį Kauno dramos teatrą pristatyti naujausią savo premjerą „Šiuo metu gyvenu…“ (Currently Resident in).

Copy of dante-27

Spektaklio atlikėjas, kelerius metus Europoje gyvenantis kolumbietis Juan Dante, savo solo pasirodyme tyrinėja globalinės migraciją įtaką žmogui. Širdimi, kūnu ir plastika, nuo galvos iki pirštų galiukų jautriai pasakoja savo patirtis svetimoje kultūroje. 70 minučių trunkantis pasirodymas žavi betarpiškumu, išnykstančia riba tarp komiškumo ir katastrofos.

Spektaklyje nebyliai klausiama, ar globalėjantis pasaulis, kuomet vis daugiau žmonių keičia savo gyvenamąją vietą, yra žmogaus išsilaisvinimo ženklas ar savo šaknų praradimas; ar tai civilizacijos pasiekimas, ar pralaimėjimas.

Didžiojoje Britanijoje dirbantys IT specialistai iš Indijos, Paryžiaus gatvių valytojai iš Afrikos, kaimynystėje gyvenanti ukrainietė slaugė – vis daugiau žmonių visame pasaulyje palieka savo šalį ieškodami laimės, naujų perspektyvų ar paprasčiausiai norėdami geriau gyventi. Visgi dideles svajones dažnai lydi nusivylimas, varginančiuose darbuose paskendę emigrantai dažnai praranda patys save, savo tapatybę.  Namuose jautęsi kaip žuvys vandenyje, dabar jie pradeda dvejoti dėl kiekvieno žingsnio. Ankstesnį spontanišklumą užgniaužia nuolatinis spaudimas save pateisinti ir pritapti. Ir net jeigu svečioje šalyje įsikuriama– kaipgi sava kalba, tėvynė?

Editta Braun Company – trupė, kuri Kauno publikai gerai pažįstama iš praėjusių metų gastrolių Kaune. Ji atvirai atmeta jau nusistovėjusius šiuolaikinės civilizacijos nuostatas, pagal kurias pasaulis sluoksniuojamas į trečiąsias ir išsivysčiusias šalis. Kūryba ir bendradarbiavimo projektai Indijoje, Uzbekistane, Egipte ar Senegale – tai ne tik „užribio“ realybės patirtys, bet ir šių patirčių grąžinimas patogiai gyvenančiai visuomenei.

Trupės vadovė  Editta Braun – austrų kilmės scenos menininkė, šokį ir vaidybą studijavusi Niujorke, Paryžiuje ir  Graikijoje. Šiuo metu dėsto Zalcburgo universitete. Teatro meno paveiktas ekspresyvus stilius, patosą nuolatos lydintis humoras ir socialinės kritikos temos – tai pagrindiniai choreografės ir šokėjos darbų bruožai.

Editta Braun Company nuo 1989 metų yra dažna žinomiausių Europos ir Azijos festivalių dalyvė. Trupės pagrindinis darbo principas – skirtingų meno sričių atstovų bendradarbiavimas. Šokėjai, aktoriai, šviesų dailininkai, kompozitoriai,  – visi menininkai čia yra lygiaverčiai kūrėjai.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content