Nacionalinis Kauno dramos teatras

Auksinis scenos kryžius – J.Jurašo rankose!

12Jun2013_Jurasas_0070

Donato Stankevičiaus nuotr.

Birželio 12 d. paskutinįjį kartą šį sezoną parodyta viena reikšmingiausių pastarųjų Nacionalinio Kauno dramos teatro premjerų – drama „Balta drobulė pagal Antano Škėmos romaną.

Šių metų Lietuvos teatro apdovanojimuose spektaklis susilaukė ypatingos sėkmės – kūrybinė grupė už geriausią lietuvių literatūros kūrinio sceninę interpretaciją pelnė „Auksinį scenos kryžių“. Tą dieną atsiimti apdovanojimo į sceną lipo NKDT generalinis direktorius, spektaklio aktorius Egidijus Stancikas bei pagrindinio vaidmens kūrėjas Dainius Svobonas. Režisierius Jonas Jurašas su  inscenizacijos autore, savo žmona Aušra Marija Sluckaite įvertinimą šventė anapus Atlanto – Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurios jau daugelį metų yra kūrėjų namai.

Paskutiniąją NKDT kūrybinio sezono savaitę į gimtąją šalį pasisvečiuoti atvyko ir J. Jurašas. Šia proga specialiai rodytas spektaklis  „Balta drobulė“, kurio pabaigą vainikavo ne tik audringi žiūrovų aplodismentai, bet ir šio Auksinio scenos kryžiaus įteikimas pagrindiniam kūrybinės grupės vedliui – režisieriui. Iki tolei apdovanojimas puošė NKDT generalinio vadovo kabinetą – kad svarbiausi Teatro svečiai galėtų iš arti išvysti prestižinį Lietuvos teatro prizą.

Birželio 13 d. režisierius J. Jurašas dalyvaus kitame savo spektaklyje – „Antigonė Sibire“. Tiesa,  tai atsisveikinimas su spektakliu, kuris rodomas jau paskutinį kartą savo gyvavimo istorijoje. „Antigonė Sibire“ taip pat žymi 93-iojo NKDT kūrybinio sezono pabaigą.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content