Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Atminimo lenta pažymėtas tikrasis namas, kuriame gyveno profesionalaus teatro pradininkas, režisierius Juozas Vaičkus

2023 m. birželio 15 d. teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas, administratorius Adas Pliopa ir viešųjų ryšių koordinatorė Jolanta Garnytė-Jadkauskienė kartu su režisieriaus giminaite  Jurgita Jėrinaite aplankė 19b numeriu pažymėtą namą Aukštaičių gatvėje prie kurio Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus dėka pakabinta lentelė, žyminti, kad jame gyveno profesionalaus teatro pradininkas, režisierius Juozas Vaičkus (1885-1935).

Iki tol režisierius atminimas taip pat buvo saugomas, tik lentelė buvo pakabinta ant 15 numeriu pažymėto Aukštaičio gatvės medinuko. Ši vieta nustatyta apie 1993 metus,  remiantis amžininkų teatralų pasakojimais, nežinant, kad yra kūrėjo artimųjų. Susidomėjimas režisieriaus Juozo Vaičkaus asmenybe ir jo pėdsakais Kaune suaktyvėjo 2020 m., jo atminimą įamžinant režisieriaus Gyčio  Padegimo premjeroje „Pirmeiviai“. Jau tuomet režisierių pasiekė  Juozo Vaičkaus giminaičio  V. Jurkūno skambutis, kad lentelė kabo ant svetimo namo, Teatro atstovai leidosi į detektyvinę ekskursiją. Netrukus po jos G. Padegimą ir teatro atstovus prie tikrojo Vaičkaus namo lydėjo jo sesers provaikaitė Jurgita Jėrinaitė. Šio namo antrajame aukšte nuomotame bute režisierius gyveno paskutinius savo gyvenimo metus  nuo 1931 iki 1935 m. balandžio 7 d. tame pačiame name buvo įsikūrę ir jo giminaičiai.

Apie šią intriguojančią istoriją kviečiame skaityti „Kauno dienos“ publikacijoje. 

Bendru susitarimu, 2021 m. rugsėjį nuspręsta kreiptis į Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyrių, pasitelkiant režisieriaus Gyčio Padegimo ir giminaičių vardu surinktus įrodymus.  Sukliudžius pandemijai, lentos parengimo darbai užtruko, tačiau 2023 m. vasaros pradžioje įvyko.

Giminaitės Jurgitos Jėrinaitės manymu, galbūt šis adresas bus įtrauktas į Žaliakalnio ar iškilių Kauno miesto asmenybių maršrutus. Teatro atstovai džiaugiasi, kad istorinė tiesa atkurta, o vieno svarbiausio teatro pradininko atminimas neblėsta ir išlieka.

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Egidijus Stancikas ir Jurgita Jėrinaitė

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content