Nacionalinis Kauno dramos teatras

Artėja premjera pagal šiuolaikinę I. Vyrypaevo pjesę „Vasaros vapsvos gelia mus net lapkritį“

Premjerą kuria jauna, tačiau debiutiniu spektakliu Sakartvele pripažinimą pelniusi režisierė Nino Maglakelidze. Lapkričio 18 ir 19 d. Ilgojoje salėje žiūrovus pasitiks spektaklis pagal tarptautinės rusų dramos žvaigždės Ivano Vyrypaevo pjesę „Vasaros vapsvos mus gelia netgi lapkritį“, kuriame personažus įkūnys puikus aktorių trio: Goda Petkutė, Sigitas Šidlauskas ir Dainius Svobonas.  

Režisierė Nino Maglakelidze

Režisierė ir aktorė  Nino Maglakelidze 2017 m. baigė  Sankt Peterburgo Scenos menų institutą, metus Sankt Peterburge dirbo aktore. Vėliau persikėlė į Sakartvelą ir šiuo metu kūrybinius planus įgyvendina čia. Reikia pabrėžti, kad ją lydi sėkmė – Kutaisio miesto Lado Meskhishvili teatre pastatytas spektaklis pagal Geraldo Sibleyro pjesę „Vėjas topolių viršūnėse“ pelnė teatro bendruomenės, žiūrovų ir kritikų pripažinimą – paskelbtas geriausiu Sakartvelo 2020 metų sezono spektakliu. Taip pat Nino Maglakelidze pastatė spektaklį Kutaisio lėlių teatre H. Ch. Anderseno pasakos „Bjaurusis ančiukas“ motyvais, Vyrypaevo „Vasaros vapsvos mus gelia netgi lapkritį“ Poti miesto dramos teatre.

Repeticija

Spektaklio „Vasaros vapsvos mus gelia net lapkritį“ siužetas iš pirmo žvilgsnio primena detektyvinę istoriją – vyras, žmona ir judviejų šeimos draugas mėgina išsiaiškinti, kur pirmadienio vakarą buvo jų bičiulis Markusas. Kiekvienas tvirtina, kad jis buvo su juo, turi akivaizdžių įrodymų ir liudininkų. Kiekvienas stengiasi įtikinti kitus, kad tiesa yra jo pusėje. Kiekvienu iš jų galima patikėti, tačiau Markusas negalėjo būti keliose vietose vienu metu, tad kur gi jis iš tiesų buvo? Nekaltas pokalbis pamažu perauga į keistą žaidimą, provokuojantį atviras išpažintis ir apnuoginantį skaudulius. Siužetas suka absurdo link, peržengia meilės trikampio ar šeimos dramos ribas ir pagaliau pasidaro nebesvarbus. Svarbu čia kas kita – pasaulis, kuriame kiekvienas stengiamės priversti kitą galvoti taip, kaip mes. Kaip ir daugumoje rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesių, taip ir šioje veiksmas vyksta viename kambaryje, kuriame yra durys į atvirą kosmosą. Šiame kosmose sklando amžini klausimai ir šiandienos aktualijos – kieno pusėje tiesa? O galbūt tiesa gali būti ne vienoje pusėje? Ar mes galime priimti kitą, nemėgindami jo perauklėti, pakeisti, priversti suvokti pasaulį taip, kaip suvokiame mes? Kaip susikalbėti suskaldytame šiandienos pasaulyje? Kaip gyventi, kai gyventi neįmanoma?

Režisierė, dailininkė  ir muziką parinko Nino Maglakelidze (Sakartvelas), Vaidina: Goda Petkutė (Sara), Dainius Svobonas (Robertas), Sigitas Šidlauskas (Donaldas).

Iš rusų kalbos vertė Artiomas Rybakovas

Vienos dalies komedija rodoma 2021 m. 11 18, 19 Ilgojoje salėje.

Bilietai

NKDT informacija

D. Stankevičiaus nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content