Nacionalinis Kauno dramos teatras

Antroji Ambasadorių akademija: turtinga programa jauniesiems teatro gerbėjams

Jau antrąjį sezoną startuoja Nacionalinio Kauno dramos teatro Ambasadorių akademijos programa, kuri suburia 9-11 klasių teatrą mylinčius jaunuolius domėtis teatro užkulisiais, pažinti teatre vykstančias veiklas ir net įgyti naujos patirties.

„Rugsėjo pradžioje paskelbus registracijos anketą, kilo didelis susidomėjimas. Sulaukėme  paraiškos net iš Šiaulių miesto! Tačiau iš visų anketų atrinkome 16-ą moksleivių, kurie tapo 101-ojo sezono NKDT kūrybinio proceso stebėtojais, vertintojais, anonsuotojais. Džiugu, kad susirinko šilti, aktyvūs ir savo tikrumu kerintys jaunuoliai, kurie trokšta išmokti daugiau apie teatrą, tyrinėti jį, pažinti jo žmones. Nors naujieji ambasadoriai neslėpė, kad jie labai laukia visų būsimų Ambasadorių akademijos veiklų, bet tikrai ne vienas minėjo, kad baiminasi per daug įsimylėti teatrą. Remdamasi asmenine patirtimi, sakau, kad tai tikrai neišvengiama,“ – teigia programos kuratorė Inga Samoškaitė.

Šių metų programa yra nuosekli, prasidedanti nuo pirmosios pažinties su teatru. Pirmiausia ambasadorių laukia ekskursija po teatro užkulisius, kurios metu jaunieji ambasadoriai aplankys teatro erdves. Vėliau jaunieji akademijos dalyviai turės susitikimus su aktoriais režisieriais, kitais darbuotojais. Lapkričio mėnesį numatytos sceninės raiškos dirbtuvės su aktoriumi Povilu Jatkevičiumi, vėliau personažo kūrimo ir dikcijos užsiėmimai su Deividu Breive. Žingsnis po žingsnio bus judama arčiau pažinties, kaip gimsta spektaklis, – laukia susitikimas su dramaturge Daiva Čepauskaite, pažintis su režisieriumi, repeticijų stebėjimas, taip pat ambasadoriai turės galimybę sudalyvauti ir scenografijos dirbtuvėse. Tad laukia tikrai įdomus sezonas drauge.

Be visų šių veiklų ambasadoriai bus kviečiami dalyvauti spektaklių peržiūrose, kur pirmieji pamatys spektaklį, prieš jį išleidžiant į viešumą, iš šalies galės pamatyti ir pjesės skaitymus, repeticijas, taip pat bursis diskutuoti apie jau pamatytus spektaklius, nagrinės jų temas, režisūrinius sprendimus ir t.t. Savo mintis jie užfiksuos socialiniuose puslapiuose, kuriuose savo, paprasta ir nuoširdžia kalba papasakos ir pasidalins įspūdžiais.

Tereikia tikėtis, kad programa vyks gyvai, nors praėjusį sezoną išsibandėme ir virtualų programos variantą. Abejonių nekyla – gyvas susitikimas yra labai svarbus.

NKDT informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content