Nacionalinis Kauno dramos teatras

Aktorius Saulius Čiučelis – kandidatas į Įsimintiniausio 2022 m. Kauno menininko titulą

Kauno menininkų namai 24 kartą organizuoja Įsimintiniausio Kauno menininko rinkimus. 2022 m. labiausiai pasižymėjusiu miesto menininku tapti pretenduoja devyni nominantai, kuriuos konkursui pasiūlė kūrėjų sąjungos ir kultūros organizacijos. Rinkimų laureatą išrinks specialiai konkursui sudaryta kultūros profesionalų komisija.

Įsimintiniausiu 2022 m. Kauno menininku pretenduoja tapti: šokėjas ir choreografas Marius Pinigis (nominavo Všį Nuepiko šokio trupė), choreografė ir pedagogė Birutė Letukaitė (Kauno šokio teatras „Aura“), aktorė ir režisierė Dominyka Budinavičiūtė (Kauno valstybinis lėlių teatras), choreografė ir pedagogė Indrė Puišytė-Šidlauskienė (Všį Ulna šokio trupė), choreografė ir pedagogė Goda Laurinavičiūtė (Šiuolaikinio šokio asociacija), aktorius Saulius Čiučelis (Nacionalinis Kauno dramos teatras), Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis dirigentas Jonas Janulevičius (Kauno valstybinis muzikinis teatras), menininkė Monika Žaltė (Všį Kauno bienalė), menininkių trio – grafikos dizainerė Aurėja Jucevičiūtė, tekstilininkė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė, garso dizainerė Rūta Reutaitė (Kauno kultūros centras).

Iš pateiktų kandidatų laureatą išrinks komisija, kurią sudaro šokio, teatro, scenos menų, muzikos, vizualiųjų menų profesionalai ir kultūros lauko ekspertai: kultūros vadybininkė, tarptautinio scenos menų festivalio prodiuserė Eglė Nevedomskė, tituluota profesionali šokėja, trenerė, tarptautinės kategorijos sportinių šokių teisėja, gydytoja, doc. dr. Jūratė Norvaišienė, VDU Menų fakulteto prodekanė, teatrologė doc.dr. Rūta Mažeikienė, kompozitorė, docentė Zita Bružaitė, tekstilės menininkė Jelena Škulienė ir „Kaunas pilnas kultūros“ žurnalo bendraautorius Kęstutis Lingys.

Įsimintiniausias 2022 m. Kauno miesto menininkas bus paskelbtas kovo mėnesį. Laureatas bus apdovanotas Kauno miesto kultūros premija.

Nacionalinio Kauno dramos teatro kandidatas – aktorius Saulius Čiučelis. 

2022 m. aktorius vaidino spektaklyje „Žemė“ pagal ukrainiečių autorės Olhos Kobylianskos romaną, kurį kūrė jungtinė komanda iš Ukrainos – Nacionalinio Ivano Franko vardo dramos teatro kūrėjai: režisierius Ivan Uryvskyi, scenografas Petro Bogomazov, kostiumų dailininkė Tetjana Ovsiichuk. Nors aktoriaus vaidmenų spektras yra platus, o dominuojanti tema – dramatiniai vaidmenys klasikinėje, moderniojoje ir šiuolaikinėje dramaturgijoje, pastaraisiais metais išryškėjo Sauliaus Čiučelio ypatinga „specializacija“, kūrybinis posūkis į tamsius personažus, blogio prigimties analizę. Vaidmuo ukrainiečių spektaklyje yra tęsinys ankstesnių iš eilės ėjusių vaidmenų (Kaligula, Skurvis), kurie taip tiksliai pagauna blogio apraiškas ir taip tirštai jas „nutapo“ scenoje, kad jo akivaizdoje nublanksta visi gėrio paveikslai.

Taip pat 2022 m. Saulius Čiučelis buvo aktyvus už teatro aikštelės – kartu su aktore Inga Mikutavičiūte sukūrė ir atliko Ievos Simonaitytės programą Maironio literatūros muziejuje „Takas, vedąs į vieškelį“. Dalyvavo susitikime su rašytoja, Nobelio literatūros premijos laureate Svetlana Aleksyjevič Vytauto Didžiojo Universitete ir skaitė ištraukas iš jos knygos, Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje dalyvavo Šiaurės šalių literatūros skaitymų „Sutemų valanda“ renginyje, skaitydamas Patrik Svensson knygos „Apie ungurius ir žmones“ ištraukas.

Aktorius Savos vaidmenyje – spektaklis „Žemė“. S. Baturos nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content