Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

Aktorius Algirdas Pintukas švenčia 80-mečio jubiliejų

Kovo 14 d. garbingą 80-metį mini ilgametis Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Algirdas Pintukas. Jubiliejaus proga aktorių pasveikino Kultūros ministras Simona Kairys, skirdamas padėką už ilgametę kūrybinę veiklą, talentą, profesinį meistriškumą bei sukurtus įsimintinus vaidmenis. Šventės dieną teatre aktorių pasveikino kolegos ir teatro darbuotojai.

Kultūros ministro padėką ir gėles jubiliatui įteikė Kultūros ministro patarėjas Sigitas Šliažas, pridurdamas, kad aktorius yra Kauno simbolis – be jo neįsivaizduojamas teatras ir Laisvės alėja. Teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas perdavė jubiliatui Kauno miesto savivaldybės apdovanojimą –  Laisvės kario statulėlę. Taip pat  sukakties proga savivaldybė skyrė III laipsnio Santakos garbės ženklą, kuris bus įteiktas iškilmingame renginyje liepos 6-ąją.

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Nuo pat mažų dienų A. Pintukas puoselėjo savo pašaukimą – aktorystę. Pabaigęs mokyklą net nedvejodamas pasirinko tuometinę konservatoriją (dabartinė – Lietuvos muzikos ir teatro akademija),  aktoriaus meistriškumo kursą. 1966-69 m. dirbo Šiaulių dramos teatre, o 1969 m., pakviestas režisieriaus Jono Jurašo, pradėjo savo karjerą Kauno dramos teatre.  Aktorius teatro scenoje praleido jau beveik  60 metų,  per tą laiką atliko vaidmenis daugiau nei 12 000 spektaklių ir vis dar sėkmingai dirba teatro trupėje. „Teatras sužavėjo mane nuo mokyklos suolo. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo pasirinkimu iki šiol“, – teigia aktorius A. Pintukas.

Scenoje jam sekėsi įkūnyti skirtingus vaidmenis: tiek protagonistų, tiek antagonistų, perteikti ir komiškus, ir dramatiškus veikėjų charakterius. Paklausus aktoriaus, kas jam suteikia įkvėpimo, šis atsako:  „Viskas motyvuoja: ir galimybė pasireikšti, ir žiūrovų pagyros bei aplodismentai. Niekada nesutiksiu su tais aktoriais, kurie sako, kad jiems tai nesvarbu.“ Žinomiausi A. Pintuko vaidmenys: Šiaučiūnas (B. Sruogos „Dobilėlis penkialapis)“, Haroldas („Juodoji komedija“), Rokas Rauckis (K. Glinskio „Kingas“, Vincas (Keturakio „Amerika pirtyje“), Andrius (J. Grušo „Meilė, džiazas ir velnias“), Sorinas (Čechovo „Žuvėdra“), Noimanas ( A. M. Sluckaitės „Smėlio klavyrai“), Patriotas (G. Padegimo „JAH“), Solas Bozo  (J. Patrick „Mūsų brangioji Pamela“). Garsusis Vinco iš „Amerikos pirtyje“ personažas aktorių lydėjo 40 metų, suvaidinta daugiau nei 700 spektaklių! Su šiuo spektakliu išvažinėta visa Lietuva, –  miestai ir miesteliai.

Vincas iš „Amerikos pirtyje“, asmeninio albumo ir D. Stankevičiaus nuotrauka

Per ilgus metus scenoje dirbta su režisieriais Mamertu Karkleliu, Jonu Jurašu,  Gyčiu Padegimu, Jonu Vaitkumi,  Gintaru Varnu, Algirdu Latėnu ir jaunaisiais –  A. Vidžiūnu (Aristofano „Debesys“),  Pauliumi Markevičiumi ( B. Kapustinskaite „Vietiniai“) bei kitais.

Algirdas Pintukas sėkmingai kūrė ir kino filmuose: „Sadūto tūto“ (rež. A. Grikevičius, 1980 m.), „Kunigo naudą velniai gaudo“ (rež. B. Bratkauskas, 1981 m.), „Ko verkė pušys“ (rež. B. Bratkauskas, 1978 m.). Kalbėdamas apie vaidybą teatro scenoje ir kino filmuose, A. Pintukas neslepia: „Spektaklyje aktorius gali įsijausti į vaidmenį ir nuosekliai jį vystyti iki pat pabaigos, jausdamas žiūrovų pulsą, o kine to nepadarysi. Teatre man geriau, bet ir kine ar serialuose įdomu.“

Teatro grandą jubiliejaus proga pagerbė ir Kauno miesto savivaldybė, suteikdama III laipsnio Santakos garbės ženklą, kuris bus įteiktas liepos 6-ąją, taip pat šiai sukakčiai skyrė Laisvės kario statulėlę.

Aktorius per savo karjerą apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino medaliu ir burmistro J. Vileišio medaliu.

Asmeninio albumo ir teatro archyvo nuotraukos

A. Latėno režisuotame spektaklyje „Mūsų brangioji Pamela“. D. Stankevičiaus nuotr.

Vienas iš paskutinių darbų spektaklyje „Vietiniai“. D. Stankevičiaus nuotr. 

Aktorių galima išvysti spektaklyje M. Maeterlinck „Žydroji paukštė“. D. Stankevičiaus nuotr. 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content