Nacionalinis Kauno dramos teatras

Šią savaitę rodome

Šią savaitę rodome

A. Žeko knygos “Dovanoti metai” pristatymo akimirkos

Jautrus, asmeniškas, su žiupsniu autoironijos į ilgą spalvingą it pynę gyvenimo kelią– taip būtų galima pavadinti aktoriaus ir poeto Antano Žeko sonetų knygos „Dovanoti metai“, vykusio Rūtos salėje pristatymą.

Pasak vakaro vedėjo, NKDT generalinio direktoriaus Egidijaus Stanciko labai simboliška, kad susitikimas vyko  salėje virš Didžiosios scenos, kurioje maestro sukūrė pačius iškiliausius savo vaidmenis.  Būtent čia pristatyta jau aštuntoji puikiai žodį ir plunksną valdančio poeto, Rašytojų sąjungos nario ir aktoriaus knyga.

Šioji – sonetų. Keturių sonetų pynė „Dovanoti metai“. Vakaro vedėjas E. Stancikas publikai parengė savotišką konkursą, užduodamas klausimą, kuriuo gi stiliumi – itališkuoju (Petrarkos) ir angliškuoju (Šekspyriškasis) parašyti A. Žeko sonetai? Paaiškėjo, kad Šekspyriškuoju, kai naudojami 3 ketureiliai ir 1 dvieilis. 15 sonetų ciklas vadinamas sonetų vainiku, kurio kiekvienas sonetas pradedamas prieš jį einančiojo baigiamąja eilute, o paskutinis sonetas (magistralas) susideda iš visų sonetų pirmųjų eilučių.

Kauno meno kūrėjų asociacijos pirmininkas poetas, eseistas Petras Palilionis vartydamas naują rinktinę prisipažino, kad autorius nustebino pasirinkęs sudėtingą soneto formą: „Jis vyriškai galinėjosi su juo. Džiugu, kad  A. Žeko literatūroje daug litearatūros, mat nūdienos poezijoje ne visada jos pasitaiko.“

Sonetus klausytojams skaitė E. Stancikas, vakaro kaltininko sutuoktinė aktorė Elena Žekienė  ir pats autorius. Sonetų vainikų pynių  intarpuose muzikinį foną kūrė koncertmeisteris, smuikininkas Darius Krapikas, pianistas Dainius Kepežinskas.

–          „Rudeninių troškimų margumas

apsvaigina lyg jūros mirgėjimas.

Tas pasaulis – degantis krūmas-

Šurmuliuoja šviesos palydėjimais.

Nepabodo gyventi, negana,

Nes širdis trokšta būti jauna. –

Šiomis eilutėmis skaitymus užbaigė aktorius ir poetas Antanas Žekas. Jį palydėjo plojimai ir svečių sveikinimai.

Rido Beržausko nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content