Nacionalinis Kauno dramos teatras

Snieguolė

  • Performatyvus spektaklis

Didžioji scena

A. M. Sluckaitės knygos pristatymo akimirkos

Spalio 5 dieną 17 val.  Rūtos salėje kauniečiams pristatyta  naujausia Aušros Marijos Sluckaitės knyga „Spektaklių ir sapnų klavyrai“.

Susitikime su žiūrovais ir skaitytojais dalyvavo knygos autorė Aušra Marija Sluckaitė, knygos herojus – režisierius Jonas Jurašas, literatūrologė prof. dr. Dalia Kuizinienė, teatrologas doc. dr. Edgaras Klivis, kultūrologė doc. dr. Rita Repšienė bei kultūrologė dr.Odeta Žukauskienė. Vakaro moderatorius Egidijus Stancikas pristatydamas Aušros Marijos Sluckaitės knygą trumpai anonsavo: „Knyga kiekvienam besidominčiam teatru, sutrumpintas kelias į teatro meno pažinimą.“ Iš tiesų knyga „Spektaklių ir sapnų klavyrai“ pradėjo kelionę nuo Vilniaus per Panevėžį ir atkeliavo į Kauną, Kauno teatrą, kurį režisierius vadina savo antraisiais namais, kuriuose gimė jo svarbiausi spektakliai.

Docentė kultūrologė Rita Repšienė priminė knygos gimimo istoriją. Mintis išleisti knygą apie režisierių Joną Jurašą sklandė „Kultūros barų“ redakcijoje prieš porą metų. Po kelių nepavykusių bandymų šio darbo imtis teatrologams, nuspręsta, kad knygą galėtų parašyti būtent Aušra Marija Sluckaitė, kad tai būtų autentiškas tikras liudijimas. Knyga susideda iš dviejų dalių ir apima 23 metus  – nuo nepriklausomybės iki dabar.  Pirma jos dalis, „Po dvynių ženklu“, išleista  1994 m.  „Dvi knygos, dvi istorijos. Knyga apie teatrą, teatras kaip gyvenimas ir tai, kas svarbiausia. Joje gausu vaizdų. Tai tarsi vaizdų kelionė, kuri palieka erdvę vaizduotei“, – sakė docentė R. Repšienė.

Kultūrologė Odeta Žukauskienė prisipažino, kad ši knyga jai buvo didelis atradimas ir sužavėjo savo daugiasluoksniškumu – ją galima skaityti kaip kultūros istoriją, gyvenimo istoriją.  Literatūrologė Dalia Kuizinienė išskyrė autorės rašymo stilių, ją sužavėjusį dar nuo „Egziliantės užrašų“(2008):. „Pakerėjo autorės gebėjimas kalbėti apie laiką, pateikti egzilo istoriją suderinant dokumentinį ir emocinį liudijimą.“   Teatrologas Edgaras Klivis pašmaikštavo, jog savo anūkams galės nemeluodamas sakyti pažinojęs režisierių Joną Jurašą ir Aušrą Mariją Sluckaitę. Dar rašydamas mokslinį darbą apie vėlyvojo sovietmečio režisūrą, jis pastebėjo spragą, jog trūksta vieno herojaus ir taip surado Jono Jurašo asmenybę. Būtent šio režisieriaus kūryba buvo reikšmingas  posūkis Lietuvos teatre, siejamas su lietuviškos režisūros mokykla, gebėjimu kalbėti fiziniais vizualiniais erdviniais kodais.

Knygos herojus režisierius Jonas Jurašas padėkojo Aušrai Marijai Sluckaitei, kuri visada buvo ir yra jo kūrinių bendraautorė arba inspiravo kurti. Atsakydama Aušra Marija Sluckaitė padėkojo visiems pasisakiusiems už jų įžvalgas, „Kultūros barų“ redakcijai už impulsą, Nacionalinio Kauno dramos teatrui, jo vadovui už šiltą priėmimą. „Leidausi į šią avantiūrą, nes gal tik pora žmonių yra matę Jono Jurašo spektaklius Vakaruose. Jaučiau pareigą tą paliudyti,“ – nuoširdžiai sakė knygos apie režisieriaus Jono Jurašo kūrybinę kelią  autorė.

Vakaro metu savo emocijomis pasidalino aktorė Eglė Mikulionytė, aktorės mama Aldona Baltrūnienė atliko savo kūrybos kūrinį smuikui, aktorius ir solistas Mindaugas Jankauskas  padovanojo knygos autorei Pažo dainą  iš spektaklio „Antigonė Sibire“. Pabaigoje nuskambėjo visus giliai sujaudinusi finalinė daina iš 1972 m. spektaklio „Barbora Radvilaitė“.

Knygą „Spektaklių ir sapnų klavyrai“ galima įsigyti teatre prieš spektaklius.

NKDT informacija

Akimirkos iš knygos pristatymo vakaro

D. Stankevičiaus nuotraukos

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content