Nacionalinis Kauno dramos teatras

Fortepijono dramos

Didžioji scena

A. Kančo jubiliejinėje parodoje skambėjo padėkos žodžiai

Sausio 14 d. popietę Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiosios scenos fojė susirinko didžiulis būrys žmonių. Svečiai, nešini gėlėmis ir dovanomis, vienas po kito sveikino architektą Algimantą Kančą, kurio 60 metų jubiliejaus proga čia surengtapersonalinė darbų paroda.

NKDT generalinis direktorius Egidijus Stancikas renginį pradėjo neeiliniais žodžiais: „Diena tokia, kad galėčiau numirti iš gerumo“. Šią frazę ištaręs E. Stancikas paaiškino, kad džiaugiasi matydamas tiek daug gerų žmonių, susirinkusių į A. Kančo jubiliejinę parodą. Simboliška, kad NKDT generalinis direktorius architektą sutiko taip svetingai, juk būtent jis prieš keletą metų parengė Nacionalinio Kauno dramos teatro  pastato renovacijos projektą. Pasak E. Stanciko architektas A. Kančas yra „šios šventovės autorius, siela ir dvasia“.

Parodos atidarymo metu architektą sveikinęs Kauno meras Andrius Kupčinskas didžiavosi A. Kančo bendryste ir ryšiu su Kauno miestu. Dėkodamas už  visus architekto nuopelnus ir darbus Kaunui meras jam įteikė dovaną – miesto simbolį taurą.

Daug gražių žodžių architektui ir jo darbams negailėjo menotyrininkė, architektūros istorijos specialistė Jūratė Tutlytė, režisierius Gintaras Varnas, kuris pasiūlė A. Kančą nominuoti Nacionalinei premijai už NKDT rekonstrukcijos projektą, taip pat geras architekto draugas ir kolega dainininkas Algirdas Kaušpėdas. Pastarasis pasidalino prisiminimais apie pažintį su A. Kanču, kuri įvyko dar studijų laikais, ir padovanojo bičiuliui afrikietišką kaukę iš Liberijos teigdamas, kad ji primena architekto ūsus.

Viso renginio metu netrūko pajuokavimų, nuoširdžių žodžių architektui ir pagyrų jo darbams.

NKDT info 

Rido Beržausko nuotr.

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Tobulėjame kartu su

Skip to content