Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

A. Giniočio premjera „Senos damos vizitas“: su šypsniu apie visuomenės ligas

Įsibėgėjantis pavasaris atneš dar vieną NKDT premjerą – Aido Giniočio režisuotą spektaklį pagal Friedricho Dürrenmatto pjesę „Senos damos vizitas“. Tragikomiško vizito sulauksime balandžio 27, 28 ir 30 d. Didžiojoje scenoje.

Režisierius Aidas Giniotis, už savo darbus įvairių teatrų scenose ne kartą apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi, Nacionaliniame Kauno dramos teatre kuria pirmą kartą. Pasirinkęs pasaulinę šlovę pelniusį šveicarų dramaturgo Friedricho Dürrenmatto kūrinį „Senos damos vizitas“, režisierius pasakoja apie mažo provincijos miestelio gyvenimą, kupiną tragikomiškų problemų, primenančių mūsų laikmetį ir mūsų visuomenės ligas, lyg pasakotų apie šiandien gyvenančius tarp mūsų.

Į mažą nuskurdusį provincijos miestelį, kuriame jau seniai nebeveikia gamyklos, nestoja svarbius keleivius vežantys traukiniai, atvyksta pasakiškai turtinga ponia Klara. Kadaise ji užaugo tame miestelyje, bet išvykusi nesirodė daugiau nei keturis dešimtmečius. Multimilijardierė Klara, galinti finansiškai paremti miestelio bendruomenę, yra paskutinė gyventojų viltis atstatyti miestelio gerovę. Senoji ponia sutinka paaukoti miesteliui milijardą su viena sąlyga – kad miestelyje būtų atstatytas teisingumas, o tai reiškia, kad būtų nužudytas vienas žmogus, jaunystėje sutrypęs jos meilę.

„Šiame spektaklyje yra trys svarbiausi veikėjai – tai senoji dama Kler Cachanasian, jos jaunystės draugas Ilis ir miestelio bendruomenė. Visos pjesės intrigos rezgamos šiame trikampyje. Tos intrigos neprarado savo aktualumo nuo pat pjesės sukūrimo, nes mes vis dar gyvename pasaulyje, kuris pernelyg rūpinasi materialinėmis vertybėmis. Pagrindiniai keliami klausimai – kiek ir ką mes galime parduoti už pinigus? Ir ką galime už juos nusipirkti? Ar įmanoma nusipirkti laisvę, laimę, teisingumą?“, – sako režisierius A. Giniotis.

Pagrindinį Kler vaidmenį kuria aktorė Jūratė Onaitytė. Ją publika išvys kiek netikėtame amplua. Taip pat spektaklyje vaidina Liubomiras Laucevičius, Egidijus Stancikas, Dainius Svobonas, Albinas Budnikas, Saulius Čiučelis, Tomas Erbrėderis, Martyna Gedvilaitė, Ugnė Žirgulė, Eugenija Bendoriūtė, Pijus Narijauskas, Dovydas Pabarčius, Audronė Paškonytė, Henrikas Savickis, Artūras Sužiedėlis, Ridas Žirgulis, Gintautas Bejeris. Scenos apipavidalinimu ir kostiumais rūpinasi dailininkė Laura Luišaitytė, muziką kuria kompozitorius Ignas Juzokas.

Premjeroje vieno žmogaus ir vieno miestelio istorija pasakojama lyg skanus anekdotas, kuris linksmina ir intriguoja, tačiau kartu verčia žvelgti į žmogaus sielos vertikalę, ieškant atsakymų į amžinus vertybinius klausimus.

NKDT informacija ir nuotrauka

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content