Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

100 sekundžių su premjeros ELEKTRA režisieriumi JAŠA KOCELIU

Video rubrika „100 sekundžių“ – spalvinga ir gyva Nacionalinio Kauno dramos teatro šiandiena, kada nors virsianti istorija.  Skiriama teatro 100-ajam sezonui ir 100-mečiui.

Pažintis su spektaklio „Elektra“ režisieriumi JAŠA KOCELIU

Baigęs teatro režisūros ir sociologijos studijas Liublianos universitete, Jaša Kocelis dažnai kuria projektus, kuriuose sujungia skirtingus tekstus arba juos rašo pats.

Menininkas yra sukūręs penkiolika skirtingo žanro pastatymų gimtinėje. Taip pat savo kūrybinę kelionę tęsia ir užsienyje, – pernai režisavo spektaklį  „5boys” pagal Simonos Semenič pjesę Vengrijoje, „Weöres Sándor“ teatre, na, o dabar visą save atiduoda debiutui Lietuvoje – kuria spektaklį Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Vienas paskutiniųjų J. Kocelio darbų – W. A. Mozarto opera „Užburtoji fleita“ Slovėnijos Nacionaliniame operos ir baleto teatre. 2018 metais kūrėjas režisavo pirmąjį pastatymą pagal Euripido pjesę „Trojietės“ Slovėnijoje, kurio premjera įvyko Slovėnijos nacionaliniame teatre Nova Gorica. Šis spektaklis atidarė 2019 metų vasarą vykusį tarptautinį senosios graikų dramaturgijos festivalį Kipre.

Jaša Kocelis sėkmingai laviruoja skirtingais žanrais: jis kuria dramos interpretacijas ir operas. Pirmoji režisuota opera – „Julka and Janez“ („Julka ir Janez“) pagal kompozitorių Janą Gorjancių ir Svetlaną Slapšak, įvyko Slovėnijos nacionaliniame operos ir baleto teatre Liublianoje 2017 metais.

Menininkas yra pastatęs keturis spektaklius „Glej Theatre“ – naujausias – „Psycho“ („Pamišėlis“) pagal Davorino Lenko pjesę 2019 metais, porą spektaklių Liublianos miesto teatre („Café Dada“ ir „Breathless: Now“), režisavo Liublianos lėlių teatre („Mažosios karalienės“ pagal Evą Mahkovic ir „Viso gero, Nellie“ pagal Lutzą Hübnerį), Slovėnijos nacionaliniame dramos teatre pristatė spektaklį „Pomona“ pagal Alistairą McDowallį, slovėnų dramą „Įvykis Gogos mieste“ pagal Slavko Grumą, dirbo „Novo Mesto“ ir „BiTeater“ teatruose.

Yra save išbandęs ir šviesų dizainerio pozicijoje – buvo trijų baleto spektaklių „Symphony of Sorrowful Songs“ ir „Heartmeat“ Slovėnijos nacionaliniame operos ir baleto teatre bei „Dictionary of the Khazars: Dream Hunters“ Belgrado nacionaliniame teatre bendrakūrėjas.

Režisūrinio kelio pradžioje Jaša Kocelis dirbo su žinomais Slovėnijos režisieriais Dušanu Jovanovićiumi, Janezu Pipanu, Ivica Buljan ir Tomažu Panduru.

Vaizdo operatorius ir montažo režisierius – Ridas Beržauskas

Tekstas – Jolanta Garnytė-Jadkauskienė ir Daiva Čepauskaitė

Titrai (vertimas iš anglų kalbos)  – Simona Žukauskaitė

NKDT informacija

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content