Nacionalinis Kauno dramos teatras

Kauno pavasaris’72

  • Vienos dalies spektaklis įkvėptas Romo Kalantos protesto

Ilgoji salė

100 metų profesionaliajam Lietuvos teatrui

Nacionaliniam Kauno dramos teatrui teko garbinga misija pradėti šį sudėtingą, ilgą, šlovingą, neįtikimą, pokyčių ir kūrybinių iššūkių kupiną kelią. Jį lydėjo pavadinimų kaita: 1920 m. gruodžio 19 d. H. Sudermanno „Joninių“ premjera pradėjęs veiklą kaip Dramos vaidykla, vėliau sparnus kėlė kaip Valstybės teatras (1925), išdidžiai vadinosi Didžiuoju teatru sudėtingais vokiečių okupacijos metais, vienu metu netgi buvo tituluojamas Kauno valstybiniu muzikiniu dramos teatru (1950), susigyveno su valstybino akademinio dramos teatro vardu, kol 2012 m. jam buvo suteiktas dvyliktas pavadinimas ir dabartinis nacionalinio teatro statusas.

Teatras šiuose savo namuose įsikūrė 1959 m. Pirmajam dramos vaidinimui įvykus Miesto teatre, dabartiniame Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, po kelis dešimtmečius trukusio dalinimosi scena su operos ir baleto broliais pavyko įsikurti tarpukario kino teatro „Metropolitain“ (1928) pastate. Matęs ne vieną  pastato rekonstrukciją, savo dabartinį veidą įgavo 2016 m. Net ir aprūpintas pačiomis  moderniausiomis technologijomis, neprarado tarpukario laikmečio dvasios ir unikalaus Art Deco  stiliaus.

Čia gimė tarpukariu išsiskleidusi nacionalinė dramaturgija, subrendo scenografijos menas, teatro režisierių ir kompozitorių kartos. Per 100 metų teatro kūrybinį turtą puoselėjo keli šimtai aktorių – asmenybės,  kuriančios visos Lietuvos teatro istoriją.

Teatras, kurio kilmė įtvirtino tuometinės jaunos Lietuvos valstybės politinio išprusimo pavyzdį, nenuilstamai kalbėjo apie laisvę, o jos netekus, buvo tylioji mūsų rezistencija. Jis regėjo atsikuriančios valstybės aušrą, išjautė 30 naujos nepriklausomybės metų.

JŪSŲ TEATRAS

 

 

Grįžti atgal

Teatro Steigėjas

Teatro Rėmėjai

Teatro Partneriai

informaciniai rėmėjai

Kuriame kartu su

Skip to content