Naujienos 2019 lapkričio 15 d.

LIŪDNAS DIEVAS skaičiuoja šimtąjį spektaklį

Sekmadienį, lapkričio 17 dieną, spektaklis „Liūdnas Dievas“ rodomas jau 100-ąjį kartą!  Režisierės ir aktorės Inesos Paliulytės kūrinys Ilgojoje salėje gyvena jau 11-tus metus ir primena mažiems ir suaugusiems teatro žiūrovams apie žmogiškumo triumfą, drąsą, pasiaukojimą, apie tyrą vaikišką naivumą ir auką.

Žydų kilmės lenkų rašytojo ir gydytojo Janušo Korčako  ir jo auklėtinių našlaičių istorija Antrojo pasaulinio karo metais – jie visi žuvo 1942 metų rugpjūčio 6 dieną vienoje iš dujų kamerų Treblinkoje –  mažuosius išmoko žodžio „getas“, leidžia kitaip pažvelgti į vaikystę, į žmones, esančius mirties akivaizdoje ir užpildo…meile. Čia viskas tikra – daiktai, dialogai, čia vaidina aktoriai vaikai – apie 70 teatro mokyklėlės „Mano teatras“ auklėtinių nuo 1 iki 18 metų! Per dešimtmetį kartu su „Liūdnu Dievu“ užaugo ir subrendo apie 1500 vaikų, jaunuolių. Dalis jų  jau sukūrė savo šeimas ir didžiojo humanisto priesakus skiepija savo vaikams. Galbūt vieną iš  jų: „Mylėk savo vaiką visokį – netalentingą, nesėkmingą, suaugusį. Bendraudamas su juo – džiaukis, nes vaikas – tai šventė, kuri kol kas su tavimi.“

„Šį spektaklį skyriau visiems, neskirstydama, ar jis tiktų vaikams ar suaugusiems. Tai bendražmogiškas spektaklis, jis kalba apie žmones ir primena mums apie didį  Pasaulio žmogų – Janušą Korčaką. Tokių kaip jis –  labai nedaug šioje žemėje. Ne veltui popiežius Jonas Paulius II sakė, kad, jeigu šis nebūtų žydų kilmės, jį būtų reikėję paskelbti šventuoju. Esmės tai nekeičia. Spektaklis turi savo aurą, jis yra unikalus Lietuvos ir pasauliniame kontekste – jame panaudoti per stebuklą išlikę J. Korčako rankraščiai, rašyti gete. Labai gera, kad žiūrovai  spektaklį lanko ir jis yra reikalingas“, – sako idėjos autorė I. Paliulytė.

Kūrybinė spektaklio komanda: režisierė ir pjesės autorė Inesa Paliulytė, dailininkė   Kotryna Daujotaitė, kompozitorius Faustas Latėnas.  Vaidina: Egidijus Stancikas (Janušas Korčakas),  Nijolė Lepeškaitė (Marija), Inesa Paliulytė (Stefanija),  Daiva Rudokaitė (Hana), Tomas Erbrėderis  (Piotras), Audronė Paškonytė (Mama), Henrikas Savickis, Dovydas Pabarčius, Gildas Aleksa.

Spektaklio premjera įvyko 2008 m. rugsėjo 20 d.

2009 m. „Liūdnas Dievas“ nominuotas dvejose Auksinių scenos kryžių kategorijose: už režisūrą ir scenografiją bei kostiumus.

Donato Stankevičiaus nuotraukos

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir inetrnetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.