Naujienos 2021 spalio 18 d.

Koks teatras įdomus ir reikalingas jaunimui? Startuoja teatro Jaunimo taryba

Teatras, siekdamas palaikyti artimesnį ryšį su jauniausia auditorijos dalimi bei išlikti jaunatvišku ir aktualiu, subūrė NKDT Jaunimo tarybą, kurią sudaro dešimt 15-19 metų jaunuolių. Teatro vadovai, kūrėjai nuolat kelia sau klausimą, kaip sudominti jaunimą, ką jis nori matyti teatre? Žinoma, atsakymus į šiuos klausimus geriausiai žino jaunuomenė.

Spalio 15 dieną teatro bibliotekoje įvyko pirmasis teatro Jaunimo tarybos dalyvių susitikimas su teatro meno vadovu Edgaru Kliviu, režisieriumi Augustu Gornatkevičiumi ir edukacinės veiklos koordinatore Inga Samoškaite.

Susitikimo metu pasidalinta vertingomis įžvalgomis apie teatro komunikaciją socialiniuose tinkluose, kūrinius,  taip pat pasidalinimais, kaip teatrą padaryti patrauklia vieta jaunam žmogui. Nors teatras rengia kasmetinį edukacinį festivalį „Nerk į teatrą“, savanorystės programą ir kitas edukacine veiklas jaunajai publikai, visgi norisi išgirsti daugiau jaunimo atstovų nuomonių. Šią iniciatyvą kuruojanti Edukacinės veiklos koordinatorė I. Samoškaitė po susitikimo sakė: „Tai labai svarbu, kad jaunimas pats rodo motyvaciją ir drąsą tapti tarybos nariais. Jau ne pirmus metus festivalis „Nerk į teatrą“ turi jaunimo zoną, kurios programą kuria teatrui neabejingas jaunimas, besistengiantis pristatyti teatrą savo bendraamžiams.“

Meno vadovas E. Klivis: „Jaunimas, reguliariai vaikštantis į teatrą domisi ir žiūri visus spektaklius. Tačiau akivaizdu ir tai, kad ši auditorijos grupė (young adults) yra išskirtinė – ji turi ir savo specifinį interesų ratą, savo pasaulėžiūras, gyvenimo stilius, pokalbių temas. Jei norime atvesti į teatrą didesnes jaunimo grupes (ne tik prisiekusius dramos gerbėjus), turime pasiūlyti jiems atpažįstamą, ryškų, aktualų turinį, jaunimui skirtus spektaklius, kuriuos jie suvoktų kaip kažką savą, kaip kad jie klausosi savo muzikos, žiūri savo kultinius filmus ir komunikuoja savo tinkluose. Mes norime, kad teatras jiems taptų gyvybiškas, kad jame jie atpažintų savo generacijos ženklus ir rastų čia saugią erdvę – alternatyvią disciplinuojančioms erdvėms. Problema ta, kad ši auditorijos dalis yra labai efemeriška, greitai kintani, su ja lengva prarasti ryšį. Todėl manau, kad geram jaunimo teatrui reikia dviejų dalykų: pirmiausia labai rimtai žiūrėti į jiems skirtą repertuarą. Antra, bandyti su jais konsultuotis, išgirsti, ką jie sako, išsiaiškinti, ką jie žiūri, ko klauso, kas juos intriguoja ir kas juos užknisa (nors mes visi įsitikinę, kad jiems tai turėtų labai patikti). Tam ir skirta Nacionalinio Kauno dramos teatro Jaunimo taryba.“ 

Teatro jaunimo taryboje – ne tik šiame teatre savanoriaujantis ar besilankantis jaunimas, tačiau ir jaunuoliai, kurie norėtų prisijaukinti šiuos kūrybos namus.

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.