Renginiai 2021 rugsėjo 23 d.

Kaune paminėtas Lietuvos profesionalaus teatro 100-metis: renginyje – garbūs svečiai

2020-ųjų gruodžio 19 dieną sukako 100 metų, kai žiūrovai į Valstybės teatro rūmus Kaune rinkosi žiūrėti Hermanno Sudermano „Joninių“ spektaklio, laikomo Lietuvos profesionalaus dramos teatro veiklos atskaitos tašku. O tų metų gruodžio 31 dieną 100-mečio jubiliejus sukako ir Lietuvos profesionaliai operai, kai prieš amžių toje pačioje scenoje parengta ir džiaugsmingomis ovacijomis sutikta Giuseppe‘s Verdi „Traviatos“ premjera – pirmasis lietuvių profesionalų pastangomis įkūnytas operos spektaklis.

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 metais neįvykęs Lietuvos profesionalaus teatro 100-mečio minėjimas buvo perkeltas į 2021 metus. Ir štai šiemet – 2021-ųjų rugsėjo 22 dieną garbingą Lietuvos teatro 100-mečio sukaktį minėti drauge pasiruošė net trys Valstybės teatrą savo ištakomis laikantys nūdienos teatrai: Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras ir Kauno valstybinis muzikinis teatras.

Būtent Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, kuris savo spektaklius iki šiol žiūrovams rodo iš Valstybės teatro paveldėtuose rūmuose, rugsėjo 22-ąją įvyko Lietuvos teatro 100-mečiui skirtas iškilmingas minėjimas, kuriame dalyvavo visi trys minėtieji teatrai.

Išskirtinio renginio rugsėjo 22-ąją nepraleido kultūros ir meno atstovai. Ant raudonojo kilimo pozavo Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius Jonas Sakalauskas, režisierius Jonas Vaitkus, būrys aktorių, tarp jų – Jūratė Onaitytė, Daiva Rudokaitė su sutuoktiniu Vytautu Blaževičiumi ir daugelis kitų

Profesionalaus lietuviško teatro atminties renginį parengė pripažintų menininkų komanda: Vilniaus ir Kauno muzikinių scenų vyriausieji dirigentai Ričardas Šumila ir Jonas Janulevičius, režisierius Gediminas Šeduikis, choreografas Martynas Rimeikis. Scenografiją ir vaizdo projekcijas sukūrė Sigita Šinkūnaitė ir Vytenis Tarvydas, šviesos dailininkas Andrius Stasiulis. Programos atlikėjų kostiumų sprendimus suderino dizainerė Sandra Straukaitė. Dokumentinę vaizdo medžiagą, atspindinčią teatro istorinės praeities ryškiausias akimirkas parengė Audrius Stonys.

Renginyje pasirodė pripažintos Lietuvos scenos žvaigždės: Lietuvos nacionalinio operos ir baleto bei Kauno valstybinio muzikinio teatrų solistai bei kviestiniai svečiai – Merūnas Vitulskis, Marija Arutiunova, Joana Gedmintaitė, Sandra Janušaitė, Viktorija Miškūnaitė, Gitana Pečkytė, Agnė Stančikaitė, Raminta Vaicekauskaitė, Raimondas Baranauskas, Jeronimas Milius, Tomas Pavilionis, Mindaugas Zimkus, Steponas Zonys, šoks LNOBT baleto šokėjai Ernest Barčaitis ir Marija Kastorina. Koncerte atlikėjams talkino Kauno valstybinio muzikinio teatro choro artistai (vyr. chormeisterė Rasa Vaitkevičiūtė) ir simfoninis orkestras (vyr. dirigentas Jonas Janulevičius).

Pasak renginio režisieriaus Gedimino Šeduikio, kūrėjai siekė atsigręžti į prasmingiausius, svarios įtakos Lietuvos scenos raidai turėjusius istorinius akcentus ir juos kūrusius menininkus. Vaizdais ir muzika buvo prisiminta lietuviška opera, drama ir miuziklai.

Renginyje susibūrė Lietuvos teatralų bendruomenė, iškiliausi nūdienos teatro meistrai ir senjorai.

Renginio žiūrovams papildomą pramogą paruošė prie minėjimo prisijungę Kauno miesto muziejaus K.ir M.Petrauskų namai, į didžiąją fojė perkėlę istorinio Valstybės teatro dalelę – tai ekspozicijos „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“ fragmentai.

Pirmojo lietuviško operos spektaklio „Traviata“ fone buvo galima interaktyviai susitikti su iškiliaisiais jo atlikėjais Kipru Petrausku, Adele Galauniene, Antanu Sodeika, taip pat Olga Malėjinaite ir Petru Oleka, bei, nužengus šimtmetį atgalios, „prisimatuoti“ Valstybės teatro spektaklių herojų kostiumus (operos solistų kostiumų maketus).

Parengta pagal zmones.lt

Fotogalerija (V. Raupelio, „Kauno diena“ nuotraukos)

Rež. Jonas Vaitkus su sutuoktine ir aktorė Jūratė Onaitytė. T. Biliūno nuotr.

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.