Naujienos 2017 kovo 27 d.

HAMLETĄ stebėjo žiūrovai su regėjimo negalia

Kovo 23 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre spektaklis HAMLETAS rodytas su garsiniu komentavimu, t.y. pritaikytas žiūrovams su regėjimo negalia.

Valandą prieš spektaklio pradžią į teatrą susirinko žiūrovai iš Šiaulių, Kaišiadorių, Panevėžio, Prienų, Kėdainių, Jonavos, Vilniaus, Kauno. Pradžioje išdalintos belaidės komentavimo ausinės. Garsųjį W. Shakespeare‘o kūrinį stebėjo net 160 žmonių, lydimų artimųjų. Garsinį komentavimą žiūrovams parengė ir spektaklį komentavo  VU Kauno fakulteto Audiovizualinio vertimo programos ketvirtakursė Kristina Meilūnaitė, vadovaujama dėstytojos dr. Lauros Niedzviegienės. Prieš veiksmo pradžią Kristina susirinkusiems pristatė spektaklio scenovaizdį, erdvę, aktoriai pabendravo su publika.

Tai jau trečiasis toks spektaklio rodymas NKDT. 2015 m. lapkričio pabaigoje Didžiojoje scenoje rodytas  Max Frisch „Biografija: vaidinimas“, 2016 m. vasario 19 d. surengtas pasakos „Solė ir močiutės“ rodymas vaikams. Jį taip pat parengė ir komentavo audiovizualinio vertimo programos studentė Kristina Meilūnaitė.

Spektakliai su komentavimu rengiami bendradarbiaujant  Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai (LAS), NKDT ir VU Kauno fakulteto  dėstytojai dr. Laurai Niedzviegienei. LAS vyriausioji specialistė Lina Puodžiūnienė pasidžiaugė, kad įvyko jau dešimtasis spektaklio rodymas, o žiūrovai išsivežė pačius geriausius įspūdžius.

Daugiau skaitykite: www.kaunodiena.lt

Hamletas neregiams
Publika klausosi pasakojimo apie Hamletą. D. Stankevičiaus nuotr.
Publika. D. Stankevičiaus nuotr.
Dalijamos belaidės komentavimo ausinės. D. Stankevičiaus nuotr.

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.