Naujienos 2024 balandžio 19 d.

Garbūs svečiai atvyko į Artūro Areimos premjerą „Dviejų Korėjų susijungimas“

Balandžio 19-ąją publika rinkosi į režisieriaus Artūro Areimos Nacionaliniame Kauno dramos teatre režisuotą spektaklį pagal J. Pommerat pjesę „Dviejų Korėjų susijungimas“.

Premjerą pagerbė Japonijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Tetsu Ozaki, Graikijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Grigoris Karahalios, Estijos ambasadorius Lietuvoje J. E. Kaimo Kuusk su sutuoktine bei kiti svečiai.

Joël Pommerat (g. 1963 m.) – savamokslis prancūzų menininkas, tapęs vienu labiausiai žiūrovų ir kritikų pripažintu šiuolaikinio teatro kūrėjų. Dirbdamas kaip dramaturgas ir režisierius pelnė ne vieną prestižinį teatro apdovanojimą – Didįjį Prancūzijos akademijos Teatro prizą, Molière’o premiją ir kt. Jis rašo pasakų adaptacijas, kino scenarijus, kuria trumpametražius filmus, operas. Jo kūriniai tyrinėja sudėtingą žmogaus prigimtį, nuolat atnaujindami formą ir pasakojimą. Pjesė „Dviejų Korėjų susijungimas“ sukonstruota koliažo principu, joje 21 skirtinga scena. Pagrindinė tema – meilė ir jos aukščiausio išsipildymo neįmanomybė lyg dviejų priešiškų valstybių  – Pietų ir Šiaurės Korėjų negalėjimas būti kartu.

Artūras Areima – teatro režisierius, scenografas, AAT|Artūro Areimos teatro įkūrėjas, nuo 2017 m. įtrauktas į Europos teatro sąjungos „Naujosios teatro realybės“ prizo kandidatų sąrašą. A. Areima – ne sykį sulaukė aukščiausių įvertinimų iš profesionalių scenos meno vertintojų. 2013 m. už naujų sceninės išraiškos formų paieškas režisierius apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už novatoriškus ir originalius teatro sprendimus. 2016 metų vasarą vykusiame didžiausiame pasaulyje menų festivalyje „Edinburgh Fringe“, pristačius spektaklį „Po ledu“, A. Areima britų teatralų žiuri įvertintas specialiuoju „Summerhall“ menų centro prizu („Jawbone“ apdovanojimu už vienas įsimintiniausių festivalio akimirkų) bei sulaukė kvietimo bendrai AAT ir „Summerhall“ produkcijai Edinburge. 2020 m. Artūro Areimos režisuotas spektaklis „Už geresnį pasaulį” buvo nominuotas „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimuose, geriausių vaizdo sprendimų kategorijoje. 2022 m. A. Areimos spektaklis „Po ledu“ tarptautiniame alternatyvaus teatro festivalyje FIAT, Juodkalnijoje, įvertintas specialiuoju komisijos apdovanojimu už įspūdingą šiuolaikinės dramaturgijos ir naujų teatro formų jungtį.

A. Areima nuo 2008 m. sukūrė daugiau nei 40 spektaklių Lietuvos ir užsienio teatruose (Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Nacionalinis Kauno dramos teatras, AAT|Artūro Areimos teatras, Juozo Miltinio dramos teatras, Nacionalinis Latvijos dramos teatras, Valstybinis Vilniaus Mažasis teatras).

Spektaklio „Dviejų Korėjų susijungimas“ kūrybinė komanda: scenografas Oles Makukhin, kostiumų dailininkė Valdemara Jasulaitytė, kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis, vaizdo menininkas Kristijonas Dirsė, šviesų dailininkas Julius Kuršys. Pjesę iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė. Vaidina gausi aktorių grupė: Andrius Alešiūnas, Arnas Ašmonas, Mantas Bendžius, Eugenija Bendoriūtė, Deividas Breivė, Tomas Erbrėderis, Martyna Gedvilaitė, Vilija Grigaitytė, Motiejus Ivanauskas, Liubomiras Laucevičius, Gytis Laskovas, Kamilė Lebedytė, Vaidas Maršalka, Pijus Narijauskas, Miglė Navasaitytė, Inesa Paliulytė, Goda Petkutė, Monika Poderytė, Dainius Svobonas, Sigitas Šidlauskas, Ugnė Žirgulė, Ridas Žirgulis.

Pasak režisieriaus Artūro Areimos, tai universali pjesė apie meilės išraiškas, apie tai, kaip tas jausmas skleidžiasi skirtingomis spalvomis: „Meilė čia nėra saldi ir nudailinta, ji gali būti ir labai pavojinga, joje dažnai yra skaudžių dalykų, nepasitenkinimo, meilėje ne tik atrandama, bet ir prarandama, dėl meilės vyksta karai ir t.t. Aš taip pat bandau ieškoti įvairių spalvų, ir tas spalvingumas yra svarbus. Žiūrovas pagal savo patirtį galės atpažinti vieną ar kitą epizodą. Man svarbu, kad kiekviename epizode paliekamas klausimas, dviprasmiškumas, nėra aiškaus atsakymo. Man nepatinka, kai žiūrovui pateikiamas variantas, kaip jis turėtų mąstyti, suformuluotas tarsi pagal algoritmą. Šiandien pasiųsti nuo scenos žiūrovui algoritminį mąstymą yra labai pigu. Noriu, kad žiūrovas būtų laisvas mąstytojas.“

NKDT informacija

Mariaus Uldukio ir Donato Stankevičiaus nuotraukos

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir inetrnetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.