Renginiai 2024 balandžio 24 d.

Festivalyje – naudingos veiklos pedagogams  

Šiemetinio festivalio tema – interaktyvus teatras. Festivalyje dalyvaus daugybė Lietuvos specialistų bei svečiai iš užsienio, daug metų taikantys įtraukiojo ugdymo metodus, dirbdami su vaikais ir pedagogais. Švietimo darbuotojus kviečiame nepraleisti progos ir sudalyvauti būtent jiems skirtose festivalio veiklose.

Balandžio 25 d. 15.30 val. kviečiame į ekskursiją „Atviras teatras“, kurios metu galėsite susipažinti su teatro užkulisiais, pasivaikščioti po tas teatro vietas, kurios paprastai uždarytos žiūrovams. Ekskursija skirta pedagogams. Po ekskursijos kviečiame pasilikti ir pabendrauti prie kavos puodelio.

Balandžio 26 d. (penktadienį) 10 val. – 17 val. laukiame norvegų teatro trupės K: 3 improvizacijų dirbtuvėse, kuriose mokytojai galės susipažinti su įvairiomis interaktyvaus pasakojimo technikomis.

Jau šešerius metus teatras K:13 tyrinėja įvairius interaktyvaus teatro metodus ir taiko juos lėlių ir vaidybiniuose spektakliuose. Teatro trupė dalyvavo 4 tarptautiniuose projektuose, kuriuose buvo išbandyti skirtingi metodai. K:13 sukūrė savo metodą ir nori pasidalinti sukauptomis žiniomis. Dirbtuvėse-seminare pasakojama apie trupės patirtį, taikant skirtingus interaktyvaus ir dalyvaujamojo teatro metodus ir formas, bus aptariamos įvairios technikos, skirtos kūrybiškumu ir sąveika grįstam teatro spektakliui kurti, tyrinėjama pasakojimo, vaidybos, draminės raiškos galimybių erdvė, kai panaikinama  tradicinė riba tarp aktoriaus ir žiūrovo.

Dalyviai susipažins su interaktyvios improvizacijos technikomis, interaktyvaus pasakojimo kūrimo technikomis, interaktyvia vaidyba, paprastais režisūros „kaip pasitelkti publiką“ įrankiais, dramaturginiais interaktyvaus spektaklio komponavimo būdais. Šių metodų tikslas – kad aktoriaus ir žiūrovo susitikimas suteiktų žiūrovams artimesnę scenos meno patirtį. * Bus išduota išklausytos paskaitos pažyma už 7 val. Daugiau informacijos ir registracija ČIA.

Gegužės 17 d. 15 val. – 17.30 val. mūsų partneriai iš Vengrijos Káva Drama rengia teatro žaidimų pamoką – edukacines dirbtuves mokytojams ir pedagogikos bei teatro meno studentams. Káva Drama nuolat rengia teatrinius žaidimus pradinių ir vidurinių mokyklų mokiniams, įvairioms grupėms ir organizacijoms, kuriuose taiko panašius konceptualius metodus kaip ir savo spektakliuose. Šiose dramos pamokose žiūrovams siūlo netradicinį vaidmenį kompleksiniuose teatro žaidimuose, kuriuose teatrinėmis priemonėmis kuriamos istorijos ir situacijos. Parengtas teatro scenas / epizodus pertraukia interaktyvūs žaidimai, kurių tikslas – leisti žiūrovams mąstyti ir veikti kartu, pasitelkiant savo emocijas, sukuriant forumą svarbiai žmogaus problemai nagrinėti ir kūrybiškai išreikšti savo santykį su siūloma problema.

Žaidimas „Žaidimų aikštelė“ iš pradžių buvo sukurtas 5-6 klasių mokiniams apie smurtą grupės viduje, tačiau kartais edukaciniais tikslais jis žaidžiamas ir su suaugusiaisiais. „Žaidimų aikštelėje“ susipažįstame su keturiolikmečiu Áronu, kuris susitinka su klasės draugais. Su dalyviais diskutuojama apie sąvoką „auka“ ir apie tai, kokias emocijas šioje situacijoje gali patirti Áronas. Dalyviai taip pat gali užduoti Áronui klausimus. Daugiau informacijos ir registracija ČIA. Vietų skaičius dirbtuvėse yra ribotas, todėl skatiname kuo skubiau registruotis. Norime atkreipti dėmesį, kad dirbtuves veda užsienio lektoriai, tad jos vyks šnekamąja anglų kalba. Esant poreikiui, tikrai padėsime.

NKDT informacija  

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.