Naujienos 2022 balandžio 26 d.

Edukacinės programos „Teatro Kubas“ pristatymas: paslaptingos dėžės lobiai

NKDT kartu su „Kaunas – Europos kultūros sostine 2022“ įgyvendinamas edukacinis projektas „Teatro kubas“ jau pasiekė trečiąjį etapą.

Balandžio 26 dieną 16 val. NKDT Mažojoje scenoje vykusio pristatymo metu apie septyniasdešimt pedagogų iš Kauno miesto ir rajono mokyklų buvo supažindinti su išskirtine „Teatro Kubo“ edukacine priemone, padėsiančia atskleisti ir ugdyti vaikų kūrybinį potencialą bei gilinti jų žinias apie kultūros bei meno procesus. Artimiausiu metu „Teatro kubai“ pasieks visas atrinktas mokyklas, – iš viso į mokymo įstaigas iškeliaus 40 juodų scenos dėžių.

Projekto tikslas – sukurti įdomią ir naują edukacinę priemonę, „Teatro Kubą“, kurios turinys būtų sudarytas iš teatre naudojamų priemonių. Pasitelkdami teatre randamas priemones – pjeses, bilietus, sceninį grimą, scenografijos elementus bei kitas priemones – moksleiviai mokykloje per matematikos, istorijos, dailės ar kitas pamokas gali pasitelkti vaizduotę ir mokytis kitu, kūrybiškesniu būdu. Teatras savyje talpina daugybę įdomių dalykų, kurie gali pamokas paversti gerokai įdomesnėmis. Ši edukacinė priemonė skirta priešmokyklinukams ir 1-4 klasių moksleiviams.

Pristatymo pradžioje generalinis teatro direktorius Egidijus Stancikas pasidžiaugė sėkmingu projektu įgyvendinimu, pedagogų susidomėjimu ir nuoširdžiu teatro darbuotojų prisidėjimu, kuriant šią priemonę, nes kubą papildo daug rankų darbo priemonių.

Siekiant įkvėpti pedagogus ir sužadinti jų kūrybiškumą, pirmojoje pristatymo dalyje aktorius Deividas Breivė susirinkusias dalyvius kvietė sudalyvauti dviejuose improvizaciniuose užsiėmimuose, kurių metu pedagogai turėjo progą išbandyti „Teatro kubą“ jo net neatidarę. Vėliau teatro vadybos skyriaus vadovė Skaistė Jurėnė dalyvius detaliau supažindino su „Teatro Kubu“ ir jame esančiomis priemonėmis, jų panaudojimo galimybėmis. Projektas įgyvendinamas keletą metų, tad visa ši kūrybinė kelionė buvo įdomus ir netikėtas bandymų metas jo kūrėjams, nes bandomieji kubo pritaikymai pamokose įnešdavo naujų, naudingų korekcijų. Kaip teigė vadybos skyriaus vadovė Skaistė Jurėne, ši edukacinė priemonė nebus baigtinė gerąja prasme, nes kiekvienas mokytojas, klasė atras unikalių panaudojimo būdų.

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.