EDUKACIJOS TEATRE

Nacionaliniame Kauno dramos teatre įgyvendinamos įvairiausios edukacinės programos. Dalis jų yra įtraukta į Kultūros paso programą.

Jei norite užsisakyti edukaciją ar pasinaudoti Kultūros paso krepšeliu kviečiame susisiekti telefonu +370 658 48571 arba el. paštu edukacija@dramosteatras.lt.

Edukacinės dirbtuvės „Lė-kiau-lė-kiau“

Edukacinių dirbtuvių „Lė-kiau-lė-kiau“ kūrėjai, analizuodami paauglių kasdienybę, turi socialinį tikslą ir misiją: pradėti pokalbį – žaidimą tarp pačių paauglių, kuriame kiekvienas yra atsakingas ne tik už save, bet ir kiekvieną savo aplinkoje esantį asmenį. Naudojant kūrybiškas priemones, vaidybines situacijas praktiniuose sprendimuose įdiegti principą: vienas už visus ir visi už vieną. Jaunam žmogui permainos, susijusios su socialine ir psichine raida, tapatumo, vertybių paieškos, įsipareigojimų priėmimas ir laikymasis, komplikuoti santykiai su suaugusiais kelia stresą. Edukacinės dirbtuvės „Lė-kiau-lė-kiau“ yra itin aktualios 14 -16 metų jaunimui, kadangi paaugliai gali dirbtuvių metu gvildenti savo problemas per savo patirtis ar atpažinti save bendraamžių istorijose.
Tinka: 7–10 kl.;
Dalyvių sk.: 15–30;
Kaina: 6 €

Garso išdaigos teatre

Turbūt sunku įsivaizduoti spektaklį be muzikos. Ypač spektaklį vaikams. Jame muzika, dainos, įvairūs atmosferą kuriantys garsai padeda geriau suprasti pasakojimą, pajusti emociją, veiksmo nuotaiką. Ką dar spektakliui suteikia visa garsų paletė, geriausiai žino kompozitoriai. Pijus Narijauskas – kompozitorius, kuriantis muziką būtent vaikams. Jis yra sukūręs garso takelius dešimtims spektaklių, išleidęs ne vieną muzikos albumą vaikams. Kūrybinėse dirbtuvėse Pijus mielai pasidalins savo patirtimi ir parodys, kaip muziką teatre ir teatrą muzikoje galime sukurti kiekvienas.
Tinka: 1–4 kl.;
Dalyvių sk.: 15–30;
Kaina: 6 €
Garso isdaigos teatre, edukacijos

Ekskursija NKDT

Ar žinojote, kad pagrindiniame Nacionalinio Kauno dramos teatro pastate veikia trys vaidybinės aikštelės: Didžioji scena, Rūtos salė ir Mažoji scena? O kur dar grimo kambariai, grimo cechas, siuvykla, butaforijos dirbtuvės, kuriose gimsta spektaklių dekoracijos ir patys įvairiausi spektaklyje naudojami daiktai! Ekskursijos metu aplankysite teatro scenas, cechuose susitiksite su čia dirbančiais meistrais – kiekvienoje stotelėje sužinosite įdomią šio teatro istoriją, išgirsite atsakymus į jums rūpimus klausimus.


Tinka: 1–12 kl.;
Dalyvių sk.: 15–25;
Kaina: 5 €
Ekskursija teatre

Improvizacijos dirbtuvės

Šių dirbtuvių metu pasitelkus teatrinius žaidimus, moksleiviai bus supažindinami su pagrindiniais improvizacijos metodais, taps aktyviais dalyviais ir ugdys savo kūrybiškumą. Pasitelkiamos veiklos moko jaunimą drąsos, geriau pajusti savo kūną bei balsą, pasitikėti savimi ir draugu, lavinti reakciją, atpalaiduoti vaizduotę ir pasinerti į smagią kūrybos erdvę. Dirbtuvių metu skatinama laisvai improvizuojant kurti istorijas, išmėginti jėgas scenoje, vaidinant įvairias situacijas iš mokyklos kasdienybės. Čia niekas nerašys pažymių. Čia nereikės nieko galvoti, ruoštis ar žinoti. Tik valanda pačių smagiausių žaidimų ir vaizduotės pokštų, kurie atskleis aktoriaus profesijos subtilybes ir improvizacijų galimybes.
Tinka: 9–12 kl.;
Dalyvių sk.: 15–30;
Kaina: 6 €
Improvizacijos dirbtuves

Personažų kūrimo dirbtuvės

Kai žiūrite spektaklį, ar kada pagalvojote, kiek daug elementų būtina apgalvoti, kad būtų sukurta būtent tokia lapė ar toks berniukas? Iš kur atsiranda jų eisena, kalbėjimo maniera, išraiška ir kiti svarbūs elementai? Ko reikia, kad personažas būtų įtikinamas, įsimintinas ir išraiškingas? Pasitelkdami įvairiausius teatrinius žaidimus vaikai įmins ne tik šias mįsles, bet ir patys sukurs personažus. Pajausdami savo kūno ir balso galimybes, lavindami atmintį, koncentraciją, ugdydami kūrybiškumą bei darbo komandoje įgūdžius, vaikai mokosi suprasti teatro meno kūrimo subtilybes, pastebėti naujus dalykus ir kurti visapusiškai įdomų bei apgalvotą personažą.
Tinka: 5–9 kl.;
Dalyvių sk.: 15–30;
Kaina: 6 €

Teatro užkulisiai smalsiems

Tai edukacija skirta jauniesiems ir smalsiesiems teatro draugams, norintiems pažinti teatro pasaulį iš arčiau. Lektoriai atskleis, kaip profesionaliame teatre gimsta spektaklis, kokie kūrybiniai etapai yra būtini rezultatui pasiekti, kiek dirba įvairių profesijų specialistų. Sužinosite, kas yra pjesė, rekvizitas, režisierius, šviesų dailininkas, scenografija, traversos, kas teatre kuria kostiumus ir dekoracijas. Veiklos metu, pasitelkiant paslaptingąjį Nacionalinio Kauno dramos teatro edukacijai skirtą „Teatro kubą“, žingsnis po žingsnio bus atveriama žiūrovams nematoma spektaklio kūrimo laboratorija nuo istorijos iki jos „aprengimo“ scenoje.
Tinka: 2–4 kl.;
Dalyvių sk.: 15–30;
Kaina: 6 €

Praktiniai scenos kalbos metodai

Edukacijos metu lavinamas gebėjimas laisvai ir nevaržomai reikšti savo mintis. Daugelio profesijų – meno, politikos, mokslo – atstovams šis gebėjimas yra būtinas. Tai – ne tik gramatika ir taisyklingas kalbos stilius, tai – mintis ir jos materializavimo laisvė. Svarbiausia – tikėti tuo, ką kalbi, suvokti, žinoti, kad gali pasitikėti savo balsu ir kūnu. 
Tinka: 5–12 kl.;
Dalyvių sk.: 15–30;
Kaina: 6 €

Balsas kuriant vaidmenį

Kas yra „personažas“? Kas sudaro „personažą“? Kas padaro „personažą“ gyvą, mąstantį, kvėpuojantį, įtikinamą? Aktorius Deividas Breivė kviečia užsukti į savo edukacines dirbtuves, kuriose bus atsakoma ne tik į minėtus klausimus, bet ir daugybę kitų, kurie gims beieškant, kuriant ir stebint save bei kitus. Pagrindinis dirbtuvių tikslas – išmokti gebėti panaudoti visą savo kūną bei jo galimybes (balsą, fiziką, veidą), kuriant vaidmenį įvairaus tipo žanruose, formose. Ir daryti tai su drąsa, pasitikėjimu bei malonumu. Nori save išbandyti? Sudalyvauk!
Tinka: 9–12 kl.;
Dalyvių sk.: 15–30;
Kaina: 6 €

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir inetrnetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau

Teatro veiklos

Prieinamumas

Daugiau
Nerk i teatra festivalis

Festivalis

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.