Naujienos 2021 birželio 1 d.

Dramaturgė ir rašytoja Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė švenčia jubiliejų

Birželio 1-ąją gražią sukaktį švenčia kritikė, rašytoja, dramaturgė Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė (1936 06 01).

Jos straipsnių, kūrybos ištraukų paskelbta lietuvių išeivijos periodiniuose leidiniuose „Metmenys“, „Draugas“, „Aidai“. Išleido eseistinių straipsnių apie literatūrą rinkinį „Kritikos štrichai“ (1963). Ji yra knygų   „Po Dvynių ženklu“ (1994),  poetinės prozos rinkinio „Miesto madrigalai“ (1995), esė „Egziliantės užrašai“ (2008), „ Spektaklių ir sapnų klavyrai: režisieriaus Jono Jurašo kūrybos apžvalga“ (2016) autorė.

Ypatingas Aušros Marijos Sluckaitės teatro pajautimas lėmė, jog ji save įprasmino kaip dramaturgė, bei adaptacijų autorė. JAV  yra sukūrusi pjeses anglų kalba „Zeks“  (oratorija septyniems balsams ir pamišėlio solo apie sovietinį lagerį, pastatyta 1982 „Theatre for the New City“ teatre Niujorke ), „Marina“ ( M. Cvetajevos gyvenimo ir kūrybos motyvais 1996 m. pastatyta „HB Playwrites Foundation Theatre“ Niujorke).

Lietuvos teatro publika žino  Aušros Marijos Sluckaitės kūrybą iš pjesių  „Smėlio klavyrai“ pagal J. Bobrowskio romaną „Lietuviški fortepijonai“ (1990 m., Kauno valstybinis dramos teatras), libreto B. V. Kutavičiaus operai „Lokys“ (2000 m., Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras). Naujausi autorės darbai: „Antigonė Sibire“ pagal J. Anouilh’o dramą „Antigonė“ (2010 m. Nacionaliniame Kauno dramos teatre), „Balta drobulė“ pagal Antano Škėmos to paties pavadinimo  romaną,  „Barbora“ pagal Juozo Grušo „Barbora Radvilaitė“ (2014).

2016 metais rašytojai A. M. Sluckaitei ir režisieriui  Jonui Jurašui įteiktas LRKM apdovanojimas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

2018 m. A. M. Sluckaitei įteikta kalbininko, vertėjo, žurnalisto, redaktoriaus Bronio Savukyno (1930–2008) premija už intelektualiosios eseistikos knygą „Spektaklių ir sapnų klavyrai“ – mąslų ir atvirą pasakojimą apie namus be namų.

Rašytoja ir dramaturgė A. M. Sluckaitė-Jurašienė yra pilietinės laikysenos pavyzdys, kaip tamsiausiu Lietuvai metu buvo galima išlikti oriam, pasipriešinti sistemai ir išlaikyti tiesų pilietinį stuburą.

Miela Aušra, su neeiliniu gimtadieniu! Linkime sveikatos, saulės nubučiuotų vasarų Lietuvoje ir kūrybinių pasimatymų  teatre.

Spektaklio „Barbora“ pristatymo akimirka. D. Stankevičiaus nuotr.
Jurašienės knygos pristatymas. D. Stankevičiaus nuotr.
Jurašienės knygos pristatymas. D. Stankevičiaus nuotr.
Jurašienės knygos pristatymas. D. Stankevičiaus nuotr.

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir inetrnetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.