Renginiai 2023 birželio 30 d.

Didieji 103 sezono išsipildymai

Galingasis, tarptautinis 103-iasis sezonas išsipildė. Išsipildė, nes garbingai įgyvendinome didžiausius „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projektus.

Rugpjūtį išleidę tarptautinę keturių šalių – Vengrijos, Norvegijos, Islandijos ir Lietuvos – interaktyvaus teatro premjerą jaunimui „Babelio bokštas. Planet Earth. Game Over /Reset“ (rež. H. Brinchmann), spalio 1 d. pakvietėme į vieną reikšmingiausių teatro gyvavimo istorijoje premjerų „Dorianas“, kurią režisavo eksperimentinio teatro meistras Robertas Wilsonas. Premjerai ruoštasi ne vienerius metus su šio pastatymo partneriais: „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, D‘haus teatru iš Diuseldorfo (Vokietija), prodiuserine kompanija EDM (JAV). Doriano vaidmenyje – du atlikėjai: Dainius Svobonas ir Mantas Zemleckas. Už šį vaidmenį pastarasis įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“, o visa kūrybinė komanda apdovanota „Fortūnos“ prizu. Parodėme net 28 spektaklius, į kuriuos rinkosi publika iš įvairiausių Europos miestų.

Lapkričio 10 d. Didžiojoje scenoje įvyko dar viena premjera kartu su „Kaunas 2022“ pavadinimu „Visage/Veidas“, skirta filosofo Emmanuelio Levino (1906-1995) atminčiai ir jo idėjų teatrinei aktualizacijai. Ji – bendras projektas su Liuksemburgo miesto Ešo prie Alzeto teatru (Théâtre d‘Esch), kurio jungiamąja grandimi tapo Kaune gimęs ir Prancūzijoje gyvenęs filosofas, humanistas Emmanuelis Levinas. Idėjos autoriai ir režisieriai – Vincent Adelus, Isabelle Adelus & Suran.

Gruodį įvyko premjera pagal ukrainiečių autorės Olhos Kobylianskos romaną „Žemė“, kurią sukūrė Ukrainos režisierius iš I.Franko teatro Ivanas Uryvskyi kartu su iš gimtinės atvykusia bendrakūrėjų komanda. Šis pastatymas – Ukrainos menininkų bei kūrybos palaikymo ženklas.

Iš karto po Naujųjų, sausio 13 d. minėjimo proga įvyko Antonio Vivaldi oratorija „Juditos triumfas“ (rež. Gintaras Varnas). 2014 m. įvykusio pastatymo atkūrimas skiriamas kovojančiai Ukrainai. Atkurtoji premjera sukurta kartu su teatru „Utopia“, Lietuvos kameriniu orkestru, choru „Liepaitės“, dirigentu Mantu Jauniškiu.

Balandį teatro prožektorių šviesą išvydo Augusto Gornatkevičiaus režisuojama premjera paaugliams „Taisykla“, kurią inspiravo kultinis paauglių filmas „Pusryčių klubas“.

Sezoną vainikavo tarptautinis, jau tryliktasis festivalis „Nerk į (garso) teatrą“. Festivalio specialiosios programos konsultantas Arturas Bumšteinas į festivalį pakvietė didelę patirtį turinčią vokiečių trupę „Maulwerker“, garso menininką iš Austrijos Georgą Nussbaumerį, taip pat Lietuvos garso skulptūrų kūrėją Simoną Nekrošių, „Eye Gymnastics“ bei Kamilės Dambrauskaitės ir Sholto Dobie duetus. Taip pat A. Bumšteinas festivalio publikai pristatė premjerą „Trečiasis tūkstantmetis“ pagal britų mokslinės fantastikos rašytojo J. G. Ballard‘o to paties pavadinimo kūrinį. Iš viso festivalio metu vyko daugiau nei 40 veiklų.

Ir tai tik premjeros. Mes kvietėme į Dovilės Zelčiūtės knygos „Augau teatre“ ir Elvinos Baužaitės knygos apie aktorių Vytautą Anužį pristatymus. Pagerbėme aktorės Rūtos Staliliūnaitės atminimą, rengėme parodų pristatymus, pagerbėme teatralus iškilmingame renginyje „Auksinės Teatro Rūtos šakelės“. Mus buvo galima sutikti meno mugėse, miesto renginiuose, o gastrolių metu ir kituose Lietuvos miestuose. Kvietėme į ekskursijas ir edukacijas – įvykdėme net 324 edukacijas, 54 ekskursijas.

Dalinamės sezono statistika ir tariame AČIŪ, kad domėjotės mumis, kad lankėtės premjerose ir renginiuose!!!

Išeiname kūrybinių atostogų.

Grįšime rugpjūtį ir pažersime sezono naujienų.

Dorianas spaudos konferencija
Dorianas spaudos konferencija
„Veidas/Visage“ premjera
„Veidas/Visage“ premjera
„Babelio bokšto“ kūrybinė komanda
„Babelio bokšto“ kūrybinė komanda
Ivan Uryvskyi
Ivan Uryvskyi
„Juditos triumfas“
„Juditos triumfas“

„Taisykla“
„Taisykla“
„Nerk į teatrą“
„Nerk į teatrą“

D. Stankevičiaus nuotraukos

Dovanų kuponas

Tai geriausia dovana! Jums pakanka žinoti, kokią sumą norite padovanoti, o spektaklį galės išsirinkti pats žmogus. Dovanų kuponą galima išsikeisti į spektaklio bilietus kasoje ir internetu, likutį pasilikti kitam apsipirkimui, o trūkumą – primokėti.

Daugiau
Skip to content
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.